Najnowsze komentarze

, ,  

Dobra lokata terminowa na dłuższy okres – Deutsche Bank PBC S.A.

Na rynku bankowym nie ma chyba prostszej i bezpieczniejszej formy pomnażania oszczędności niż konta oszczędnościowe. Możliwość wypłacania środków pieniężnych w każdym momencie (bez utraty wypracowanych odsetek) to dodatkowy atut tego produktu.

W dobie wysokiej inflacji jaka jest w Polsce- 5 proc., trzymanie oszczędności na zwykłym rachunku bankowym całkowicie mija się z celem. Nieoprocentowany rachunek sprawia, że tracimy realnie nasze pieniądze.

MultiBank wprowadził do swojej oferty nowy produkt- lokatę terminową z dzienną kapitalizacją odsetek o nazwie ‚Dzienny Zysk’. Odsetki dopisywane są do salda codziennie. Klient omija dzięki temu podatek Belki. Obie strony są zadowolone.

Zastanawialiście się pewnie nieraz, skąd banki mają tak ogromny kapitał na poczet udzielania kredytów hipotecznych. Otóż praktycznie w każdym banku detalicznym w Polsce, ekspozycje kredytów hipotecznych finansowane są z depozytów klientów-przeważnie z półrocznych lokat terminowych.

Dlatego w czasach dobrej koniunktury gospodarczej, kiedy rynek nieruchomości ożywa, banki zachęcają intensywnie klientów do oszczędzania pieniędzy na lokatach. Wówczas pojawia się najwięcej promocyjnych ofert z bardzo wysokimi stawkami oprocentowania kapitału ulokowanego w bankach. Obecnie rynek mieszkaniowy w Polsce przeżywa mały kryzys-w większości miast spadają ceny lokali. Dodatkowo czynniki makroekonomiczne są niekorzystne.

Z tego też powodu stawki oprocentowania lokat długoterminowych nie są tak wysokie jak w latach 2007-2008 kiedy mieliśmy do czynienia z boomem na rynku nieruchomości. Spośród lokat o dłuższych terminach zapadalności w Polsce wyróżnia się oferta Deutsche Banku PBC S.A.

Lokata Pracująca-główne cechy:

– progresywne stawki oprocentowania
– okres oszczędzania maksymalnie do 11 miesięcy
– kapitalizacja odsetek na koniec danego miesiąca
– minimalna kwota inwestycji wynosi 5 tysięcy złotych
– średnie oprocentowanie na lokacie 11-miesięcznej wynosi 6,18 procent w skali roku
– lokatę można założyć w oddziale banku i w Internecie

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*