Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata 4 miesięczna – oferta Banku BGŻ

W połowie grudnia bieżącego roku, Ministerstwo Gospodarki podało aktualne dane o inflacji w Polsce. Nie była to dobra wiadomość dla konsumentów i osób trzymających oszczędności na rachunku bankowym.

Większość naszego społeczeństwa nie myśli o odkładaniu pieniędzy na przyszłość z prostego powodu. Po prostu całe miesięczne wynagrodzenie przeznaczamy na konsumpcję.

Lokata Kursowa w Banku BGŻ to półroczny depozyt strukturyzowany. Instrumentem bazowym w tej lokacie jest kurs franka szwajcarskiego wobec złotówki.

Oprocentowanie promocyjnych lokat terminowych w bankach często zależy od zdeponowanej kwoty. Nie wszystkie projekcje reklamowe zawierają ten zapis.

Jak można się domyślić, klient w takich przypadkach jest wprowadzany w błąd. Inaczej wygląda oferta nowej lokaty terminowej w Banku BGŻ. Tutaj jasno wskazano, iż 5 procentowa stawka oprocentowania odnosi się do każdej zdeponowanej kwoty oszczędności. Z racji 4 miesięcznego okresu oszczędnościowego, „Lokatę Radosną” możemy zaliczyć do inwestycji krótkoterminowej-przynoszącej zysk na przyzwoitym poziomie. Co więcej, do jej otwarcia nie jest nam potrzebny rachunek osobisty w Banku BGŻ.

Lokata Radosna-główne cechy:
4 miesięczny okres oszczędzania
promocja do 29 lutego 2012 roku
minimalna kwota wpłaty to tysiąc złotych
stałe oprocentowanie 5 proc. brutto w skali roku
odsetki kapitalizowane co miesiąc

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*