Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata 5 miesięczna w Santander Consumer Banku

W ostatnim czasie Open Finance opublikował listę depozytów w polskim sektorze bankowości, które dają realne zyski klientom. Wśród lokat „najwięcej zarabiających” znalazła się oferta Meritum Banku.

Raiffeisen Bank postanowił podnieść oprocentowanie Lokat Zyskownych. Wraz z początkiem lipca zmieniły się stawki oprocentowania w przypadku depozytu 3 miesięcznego-obecnie 5,27 proc. netto i w przypadku lokaty 5 miesięcznej-obecnie 5,51 proc. netto.

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Nikomu nie powinno być obce stwierdzenie, że standardowa lokata terminowa to łatwy sposób na zachowanie realnej wartości pieniądza w dobie wysokiej inflacji. Z drugiej strony nie ma co się oszukiwać, że lokata przyniesie nam wymierne zyski. Najlepiej jest wybrać lokatę o krótkim terminie zapadalności, gdyż w dłuższej perspektywie może się okazać, że będziemy potrzebować „szybko” gotówki.

W przypadku zamrożenia pieniędzy na dłuższy czas istnieje ryzyko utracenia wypracowanych odsetek w chwili zerwania lokaty. Santander Consumer Bank proponuje klientom 5 miesięczną lokatę terminową z dzienną kapitalizacją odsetek. Zatem nasz zysk nie zostanie pomniejszony o podatek Belki. Poniżej przedstawiamy Wam szczegóły nowego depozytu z oprocentowaniem 6,08 procent netto:
– minimalna kwota wpłaty wynosi 1000 zł
– maksymalnie można zdeponować na jednej lokacie 13 tysięcy złotych
– 5 miesięczny okres zapadalności lokaty
– dzienna kapitalizacja odsetek
– zarówno dla nowych jak i stałych klientów banku(z zastrzeżeniem lokowania „nowych” środków-nadwyżka salda konta w dniu 16 października 2011 roku
– jeden klient może otworzyć 14 lokat
– oprocentowanie 6,08 procent netto

1 comment to Lokata 5 miesięczna w Santander Consumer Banku

  • Gacek

    Mam zdecydowanie większe zaufanie do tradycyjnych lokat niż do inwestowania w złoto, ropę czy jeszcze inne rzeczy, o których ostatnio jest dość głośno. Boję się, że w odróżnieniu od lokat w gotówkę, są one bardzo niepewne i wiążą się z dużym ryzykiem

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*