Lokata antyinflacyjna w Idea Banku

Idea Bank wyręczył już Rząd w rejestracji firmy w „jednym okienku”. Obecnie bank zaangażował się w zwalczanie skutków rosnącej inflacji w odniesieniu do nagromadzonych oszczędności przez Polaków. Wczoraj zostały opublikowane dane dotyczące inflacji w maju, która osiągnęła aż 5 procent.

Wielu Ekonomistów jest zaskoczonych, gdyż jest to najwyższa inflacja w Polsce od 10 lat. Rosnąca w ostatnim czasie inflacja doprowadziła do tego, iż większość oszczędności nagromadzonych w bankach przynosi realne straty. Idea Bank postanowił wprowadzić lokatę antyinflacyjną, która chroni oszczędności przez skutkami rosnących cen. Bank dzięki 1,5 procentowej premii przez cały okres inwestycji daje realnie zarobić.

Oprocentowanie tej lokaty oparte jest o następujący algorytm: roczny wskaźnik wzrostu cen konsumpcyjnych + gwarantowana premia 1,5 proc. W danej chwili obowiązuje stawka inflacji z poprzedniego miesiąca. Zatem zakładając lokatę w lipcu otrzymamy w sumie oprocentowanie równe 6,5 proc. Okres trwania Lokaty antyinflacyjnej wynosi 2 lata i bank stosuje kapitalizację dzienna odsetek.
Lokata antyinflacyjna-główne cechy:
– 2 letni okres inwestycji
– można zdeponować od 1 do 14 tysięcy złotych
– oprocentowanie uzależnione od wskaźnika inflacji
– takie same warunki dla klientów indywidualnych i firmowych
– przez cały termin lokaty bank dodatkowo przyznaje premię w wysokości 1,5 proc.
– dzienna kapitalizacja odsetek
– raz na kwartał można zerwać lokatę bez utraty wypracowanych odsetek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*