Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata bez podatku Belki FM Bank

Oferty lokat z dzienną kapitalizacją odsetek dotyczą głownie depozytów jednodniowych. Za parę miesięcy lokaty bez podatku Belki znikną z naszego rynku-z bardzo prostego powodu.

Idea Bank znalazł ciekawy sposób na ominięcie podatku Belki w przypadku lokat terminowych. Proponowana przez bank do 11 lipca 2011 roku nowa lokata Tax Free jest na chwile obecną unikatowym produktem na polskim rynku.

Polacy polubili lokaty bez podatku Belki. Do tego stopnia, ze jest to najbardziej popularny, najczęściej wybierany produkt, jeśli chodzi o bankowe oszczędności.

Od kwietnia bieżącego roku, instytucje finansowe zaczną pobierać od wszytkich depozytów terminowych 19 procentowy podatek Belki. To już naprawdę ostatnia chwila na zawieranie krótkoterminowych lokat antybelkowych. Powinniśmy pamiętać o tym ,że okres zapadalności otwieranej teraz lokaty nie może przekroczyć 3 miesięcy. Bowiem od kwietnia 2012 roku wypracowany zysk kapitałowy byłby pomniejszany o podatek.

Patrząc na sektor bankowy w Polsce to najlepszą obecnie lokatę(krótkoterminową z dzienną kapitalizacją odsetek) oferuje FM Bank. Jego 2 miesięczny depozyt oprocentowany jest na 6,5 procent netto. Równie wysokim poziomem stawki pomnażania kapitału może się pochwalić Getin Online.

Lokata z dzienną kapitalizacją-główne cechy:

– dwumiesięczny okres inwestycji
– oprocentowanie 6,5 proc. netto
– lokata w PLN lub w obcych walutach: EUR, USD oraz GBP
– dzienna kapitalizacja odsetek
– minimalna wpłata wynosi tysiąc złotych

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*