Lokata bez podatku Belki – Tax Free w Idea Bank

Idea Bank znalazł ciekawy sposób na ominięcie podatku Belki w przypadku lokat terminowych. Proponowana przez bank do 11 lipca 2011 roku nowa lokata Tax Free jest na chwile obecną unikatowym produktem na polskim rynku. Czas trwania lokaty wynosi 12 miesięcy, a mimo to bank wypłaci nam odsetki przed końcem 2011 roku.

Takie postępowanie podyktowane jest tym, że od początku 2012 roku Ministerstwo Finansów planuje uszczelnić system podatkowy w zakresie zysków kapitałowych. W 2012 roku podstawa opodatkowania i kwota podatku będą musiały być zaokrąglane do pełnych gorszy. Lokata Tax Free da zarobić klientom 5,90 procent netto. Natomiast ze względu na specyfikę tego produktu oszczędnościowego bank oferuje do końca bieżącego roku oprocentowanie w wysokości 13,54 proc., a od początku 2012 roku 0,1 proc. Przypomnijmy: jest to depozyt z dzienną kapitalizacją odsetek, a maksymalna kwota  jednej lokaty może wynieść 6 tysięcy złotych.

Tax Free-główne cechy:

promocja do 11 lipca br.
12 miesięczny okres zapadalności
bez podatku Belki
stopa zysku na lokacie to 5,9 proc. netto w skali roku
dzienna kapitalizacja odsetek
wypłacanie odsetek przez końcem 2011 roku
nie trzeba posiadać rachunku w Idea Banku
można otworzyć dowolną ilość lokat
możliwość założenia depozytu przez internet
wielkość inwestycji od 1000 do 6000 zł

Jedna myśl na temat “Lokata bez podatku Belki – Tax Free w Idea Bank

  1. na jakimś innym portalu naczytałem się tyle złego o tym banku i lokatach jakie oferują, że jakoś nie bardzo widzę tam moje pieniądze, jeśli macie jakieś inne i to bardziej pozytywne opinie o lokatach w idea banku to koniecznie piszcie bo to nie możliwe, że są tylko złe opinie i nikt nie pisze nic pozytywnego o o tym co oferuje idea bank

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*