Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata inwestycyjna w złoto – oferta Banku BGŻ

Lokata w Złoto Plus to możliwość pomnożenia kapitału 10 procent w skali rocznej. Jest to produkt przypominający zwykła lokatę bankową-z tą różnicą, że klient po zawarciu umowy staje się właścicielem złota(o wartości zainwestowanego kapitału).

W Raiffeisen Banku, do 9 marca bieżącego roku można otwierać lokatę strukturyzowaną, której instrumentem bazowym jest indeks największych spółek giełdowych-WIG20. Inwestowanie na giełdzie zarezerwowane jest dla osób posiadających niezbędną wiedzę o rynku kapitałowym.

Jest to już kolejny produkt oszczędnościowy, wprowadzony w Millennium Banku. W dobie kryzysu gospodarczego w Europie wiele banków masowo pozyskuje depozyty z rynku.

Inwestycje w złoto cieszą się w Polsce nadal dużym zainteresowaniem. Nie chodzi tylko o fizyczny zakup złota w postaci sztabek. Równie popularne są wszelkiego rodzaju produkty strukturyzowane, których instrumentem bazowym jest indeks cen złota na światowych rynkach.

Bank BGŻ rozpoczął kolejną subskrypcje lokaty inwestycyjnej Złoty Zysk II. Argumenty przemawiające za inwestycją w tego typu produkt są ciągle takie same. Po pierwsze złoto doskonale chroni zainwestowane środki pieniężne przed inflacją. Inwestycje w złoto są zyskowne niezależnie do koniunktury na rynku. Aktualnie w obawie przed konsekwencjami problemów fiskalnych największych gospodarek Unii Europejskiej, inwestorzy coraz chętniej sięgają po sztabki złota. Mniej wyrafinowani klienci skorzystają zapewne z dwuletniej lokaty inwestycyjnej Złoty Zysk II-z szansą na zysk nawet do 40 proc. w skali dwóch lat.

Lokata Złoty Zysk II-szczegóły:

– lokata oparta o indeks GOLDLNPM
– dwuletni okres inwestycyjny
– 100 procentowa gwarancja zwrotu zdeponowanej kwoty
– minimalna kwota wpłaty wynosi 4 tys. zł
– prognozowany zysk w okresie 2 lat: ok. 40 proc.
– oferta do 30 kwietnia 2012 roku

1 comment to Lokata inwestycyjna w złoto – oferta Banku BGŻ

  • Andrew

    Widzę, że banki również zajęły się inwestycjami w złoto, więc chyba są bardziej wiarygodne od firm typu „Gold Cośtam”? Zastanawiałem się wcześniej nad lokatą, ale słyszałem że złoto jest bardziej opłacalnym interesem. Czy to prawda? Jak to wygląda w rzeczywistości?

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*