Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata Kapitalna w Toyota Bank

Idea Bank znalazł ciekawy sposób na ominięcie podatku Belki w przypadku lokat terminowych. Proponowana przez bank do 11 lipca 2011 roku nowa lokata Tax Free jest na chwile obecną unikatowym produktem na polskim rynku.

Według doradców finansowych Open Finance, depozyty Meritum Banku jako jedne z nielicznych realnie przynosiły korzyść w postaci pomnożonego kapitału pieniężnego. Meritum Bank zaraz po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zareagował podnosząc oprocentowanie lokat.

Raiffeisen Bank postanowił podnieść oprocentowanie Lokat Zyskownych. Wraz z początkiem lipca zmieniły się stawki oprocentowania w przypadku depozytu 3 miesięcznego-obecnie 5,27 proc. netto i w przypadku lokaty 5 miesięcznej-obecnie 5,51 proc. netto.

Proponowana przez Toyota Bank Lokata Kapitalna ma charakter progresywny. Zatem im dłużej trwa inwestycja tym większe jest oprocentowanie lokaty. Roczna lokata progresywna da zarobić średnio 5 procent. Dzięki temu, że bank nalicza odsetki każdego dnia, nie jest pobierany 19 procentowy podatek od zysków kapitałowych.

Toyota Bank podniósł ostatnio oprocentowanie tego depozytu o 0,5 punktu procentowego. Taką decyzję banku podyktowały podwyżki stóp procentowych, których jesteśmy świadkami od początku roku i niestabilna sytuacja ekonomiczna w Europie i na świecie. Z racji tego, iż problemy finansowe Grecji oraz pogarszające się odczyty wskaźników gospodarczych Stanów Zjednoczonych negatywnie odbijają się na notowaniach giełdowych to bank odradza lokowania pieniędzy w akcje i fundusze .

W sytuacji niestabilnego rynku najlepiej jest chronić kapitał na lokatach terminowych. Według ekonomistów inflacja w Polsce ma zwolnić do końca roku, zatem proponowane przez bank oprocentowanie depozytu na poziomie 5 procent jest całkiem przyzwoite. Klienci mogą założyć dowolną ilość Lokat kapitalnych, a minimalna wartość inwestycji wynosi 10 tysięcy złotych.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*