Lokata Kapitalna w Toyota Bank

Proponowana przez Toyota Bank Lokata Kapitalna ma charakter progresywny. Zatem im dłużej trwa inwestycja tym większe jest oprocentowanie lokaty. Roczna lokata progresywna da zarobić średnio 5 procent. Dzięki temu, że bank nalicza odsetki każdego dnia, nie jest pobierany 19 procentowy podatek od zysków kapitałowych.

Toyota Bank podniósł ostatnio oprocentowanie tego depozytu o 0,5 punktu procentowego. Taką decyzję banku podyktowały podwyżki stóp procentowych, których jesteśmy świadkami od początku roku i niestabilna sytuacja ekonomiczna w Europie i na świecie. Z racji tego, iż problemy finansowe Grecji oraz pogarszające się odczyty wskaźników gospodarczych Stanów Zjednoczonych negatywnie odbijają się na notowaniach giełdowych to bank odradza lokowania pieniędzy w akcje i fundusze .

W sytuacji niestabilnego rynku najlepiej jest chronić kapitał na lokatach terminowych. Według ekonomistów inflacja w Polsce ma zwolnić do końca roku, zatem proponowane przez bank oprocentowanie depozytu na poziomie 5 procent jest całkiem przyzwoite. Klienci mogą założyć dowolną ilość Lokat kapitalnych, a minimalna wartość inwestycji wynosi 10 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*