Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata półroczna – DB Lokata Pełny Zysk w Deutsche Bank PBC

Według doradców finansowych Open Finance, depozyty Meritum Banku jako jedne z nielicznych realnie przynosiły korzyść w postaci pomnożonego kapitału pieniężnego. Meritum Bank zaraz po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zareagował podnosząc oprocentowanie lokat.

MultiBank wprowadził do swojej oferty nowy produkt- lokatę terminową z dzienną kapitalizacją odsetek o nazwie ‚Dzienny Zysk’. Odsetki dopisywane są do salda codziennie. Klient omija dzięki temu podatek Belki. Obie strony są zadowolone.

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

W dobie wysokiej inflacji jaka jest w Polsce- 5 proc., trzymanie oszczędności na zwykłym rachunku bankowym całkowicie mija się z celem. Nieoprocentowany rachunek sprawia, że tracimy realnie nasze pieniądze. W wyniku podwyżek cenowych, siła nabywcza pieniądza zmniejsza się. Warto więc zastanowić się co zrobić z nagromadzonymi wolnymi środkami pieniężnymi.

Jeśli już zdecydujemy się na jakąś bezpieczną formę pomnażania kapitału-typu lokata, rachunek oszczędnościowy, poliso-lokata, lokata strukturyzowana to oprocentowanie tych produktów powinno być nie mniejsze niż 5 procent netto. Taki produkt inwestycyjny proponuje Deutsche Bank PBC. Produkt o którym mowa to półroczna lokata terminowa z dzienną kapitalizacją odsetek. Oprocentowanie lokaty wynosi 5,27 netto i odpowiada standardowej lokacie o oprocentowaniu 6,50 proc. Jest to już jedna z ostatnich lokat bez podatku Belki na rynku. Z dniem 1 stycznia w wyniku zmian przepisów dotyczących zaokrąglania podatku od zysków kapitałowych, wszystkie lokaty objęte będą 19 procentowym podatkiem. Aby skorzystać z oferty Deutsche Banku należy mieć otwarte konto osobiste w tym banku.

DB Lokata Pełny Zysk-główne cechy:

oferta skierowana do nowych i stałych klientów
wyłącznie dla nowych środków pieniężnych zdeponowanych w banku
promocja od 21 czerwca br. do 29 lipca br.
dzienna kapitalizacja odsetek
bez podatku Belki
półroczna inwestycja
oprocentowanie 5,27 proc. netto w skali roku
minimalna kwota lokaty wynosi 5 tys. zł
maksymalna kwota lokaty wynosi 17 tys. zł
jeden klient może mieć na wszystkich lokatach maksymalnie 300 tys. zł

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*