Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata półroczna w Raiffeisen Banku

Raiffeisen Bank postanowił podnieść oprocentowanie Lokat Zyskownych. Wraz z początkiem lipca zmieniły się stawki oprocentowania w przypadku depozytu 3 miesięcznego-obecnie 5,27 proc. netto i w przypadku lokaty 5 miesięcznej-obecnie 5,51 proc. netto.

Eurobank tak jak wiele innych banków działających w Polsce przeprowadza w czerwcu akcję lokat półrocznych. Przypomnijmy, iż czerwiec 2011 roku jest ostatnim miesiącem na założenie lokat półrocznych bez podatku Belki.

Banki w ostatnim czasie podwyższają oprocentowanie swoich produktów. W górę idą przede wszystkich odsetki na ROR-ach oraz na lokatach.

Banki jak na razie nie przygotowały żadnych nowych rozwiązań oszczędnościowych w zamian za wycofane z rynku lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Wymóg płacenia podatku Belki od każdej lokaty standardowej sprawia, iż większość ofert depozytowych jest niekorzystna dla klientów.

Raiffeisen Bank rekompensuje klientom zmiany podatkowe poprzez podwyżkę stawek procentowych niektórych standardowych lokat terminowych. Od 1 marca bieżącego roku na lokacie półrocznej będzie można zarobić, aż 5,7 procent brutto w skali rocznej. Bank oferuje stałe stawki oprocentowania przez cały okres oszczędzania. Minimalna kwota potrzeba do założenia lokaty to 3 tysiące złotych.
Lokata półroczna-szczegóły:
– oprocentowanie 5,7 procent brutto
– lokatę można założyć w pięciu walutach: PLN, EUR, USD, GBP, CHF
– minimalna wpłata w przypadku złotowej lokaty wynosi 3 tys. zł
– miesięczna kapitalizacja odsetek

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*