Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata strukturyzowana bez podatku Belki

Rozpoczął się okres zapisu na nową lokatę strukturyzowaną „Obfite Żniwa” w mBanku. Okres subskrypcji będzie trwał do 13 czerwca bieżącego roku. Inwestycja oparta jest na 3 surowcach rolnych: pszenicy, kakao oraz kukurydzy.

mBank przygotował dla swoich klientów nowy produkt – lokatę strukturyzowaną o nazwie ‚Giganci Bankowi’, dzięki której będą oni mogli zarobić więcej, bo nawet 9,13% w skali roku. Żeby zainwestować trzeba posiadać wolne środki w wysokości tysiąca złotych.

Od kwietnia bieżącego roku, instytucje finansowe zaczną pobierać od wszytkich depozytów terminowych 19 procentowy podatek Belki. To już naprawdę ostatnia chwila na zawieranie krótkoterminowych lokat antybelkowych.

W Raiffeisen Banku, do 9 marca bieżącego roku można otwierać lokatę strukturyzowaną, której instrumentem bazowym jest indeks największych spółek giełdowych-WIG20. Inwestowanie na giełdzie zarezerwowane jest dla osób posiadających niezbędną wiedzę o rynku kapitałowym.

Mniej doświadczeni inwestorzy powinni unikać lokowania pieniędzy w akcje spółek. Wystarczy jeden nieprzemyślany ruch i nasze oszczędności mogą się poważnie uszczuplić.

Proponowany przez bank produkt „Inwestycja z WIGorem” pozwala na pośrednie uczestnictwo w obrotach na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Co więcej nowy produkt oszczędnościowy nabywa się w formie grupowego ubezpieczenia. Oznacza to zwolnienie z płacenia podatku Belki.

Inwestycja z WIGorem- główne cechy:

– zapisy do 9 marca br.
– instrument bazowy: indeks WIG 20
– maksymalna strata: 5 proc. zainwestowanego kapitału
– inwestycja do 3 lat
– minimalna wpłata to 10 tys. zł
– strategia autocall: okres lokaty może ulec skróceniu(wszytko zależy od spełnienia określonych warunków)
– zysk od 15 do 25 proc.(jeśli po roku indeks WIG20 zrówna się lub przekroczy 120 proc. wartości początkowej, wówczas instrument wygasa)
– zysk od 30 do 50 proc.(gdy nie zostanie spełniony I warunek, jeśli po 2 roku inwestycji indeks WIG20 zrówna się lub przekroczy 140 proc. wartości początkowej)
– zysk od 45 do 75 proc.(jeśli na koniec 3 roku indeks WIG20 zrówna się lub przekroczy 160 proc. wartości początkowej)

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*