Lokata Września w Getin Banku

Banki chcąc zachęcić Polaków do powierzania im swoich oszczędności ostatnimi czasy prześcigają się w podnoszeniu oprocentowania na lokatach i tworzeniu nowych produktów, które dałyby im większe zyski. W wyścigu o klientów udział bierze również Getin Bank, który wprowadził do swojej oferty nowy produkt o nazwie Lokata Września.

Żeby cieszyć się dzienna kapitalizacja odsetek trzeba przede wszystkim ulokować na lokacie kwotę nie większą niż 14500 zł. Jak sama nazwa wskazuje Lokatę Września można otworzyć tylko w tym miesiącu. Co istotne, klienci banku powinni wiedzieć, że mogą się na niej znaleźć jedynie nowe środki, takie które nie były w posiadaniu banku do dnia 26 sierpnia 2011 roku. Tym samym nie można tak po prostu przelać pieniędzy z konta na lokatę.

Lokatę Wrześniową zakłada się na 4 miesiące. Ponieważ występuje ograniczenie dotyczące kwoty maksymalnej bank pozwala swoim klientom na zakładanie dowolnej ilości tego typu lokat. Dzięki temu unikną oni podatku Belki nawet jeśli będą chcieli umieścić w banku na Lokacie Września kwotę większą aniżeli 14500 zł.  Oprocentowanie na Lokacie Września wynosi 5,7% netto w skali roku. Kwota minimalna potrzebna do założenia lokaty to tysiąc złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*