Lokaty bankowe z funduszem w PKO BP

PKO wprowadza do swojej oferty lokaty, które są naprawdę wysoko oprocentowane. Jednakże zysk tylko z połowy inwestycji jest gwarantowany, bowiem reszta przeznaczona zostaje na zakup funduszy inwestycyjnych, które są dość ryzykowne, co oznacza, że należy liczyć się ze stratą.

Roczna lokata oprocentowana jest na 6,66 w skali roku, półroczna 5,55%. Nic więc dziwnego, że takie oprocentowanie przyciąga uwagę. Należy się jednak wczytać w szczegóły oferty. Nie jest to bowiem standardowa lokata terminowa, a lokata z funduszem – z tymi jak wiadomo bywa różnie.

Klient jednakże ma do wyboru dwie opcje, albo subfundusz PKO Zrównoważony Zysk, gdzie większość aktywów inwestowana jest w akcje spółek giełdowych, reszta przeznaczona jest na zakup obligacji, albo w subfundusz PKO Akcji Plus, który nawet swoje aktywa może inwestować w akcje.

Ryzyko jest duże. Klient żeby założyć jedno z subkont musi wpłacić minimum 2 tys. zł (połowa idzie na lokatę, druga połowa inwestowana jest w fundusze). Jednakże jeśli ceny akcji na giełdzie pójdą w górę zysk może być znacznie wyższy niż na standardowej lokacie bankowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*