Lokaty bez konta – gdzie najlepsze promocje?

Obecnie prawie nie ma już dobrze oprocentowanych lokata bankowych. Jedynie te promocyjne dla nowych klientów mają czasem jakieś sensowne oprocentowanie. Na razie też nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie RPP miała podnieść stopy procentowe. Także osoby, które preferują bezpieczne, klasyczne lokaty bankowe, chcąc uzyskać jakiś w miarę dobry procent zmuszone są do szukania promocji bankowych i ciągłego przerzucania kapitału.

Atrakcyjnie oprocentowana lokata często stosowana jest przez banki w celach marketingowych. Zwykle jednak wymaga otwarcia rachunku osobistego w danym banku. Jednak otwierania rachunku tylko ze względu na lokatę nie ma większego sensu. Jak policzymy sobie zysk wynikający z większego oprocentowania w stosunku do zwykłych lokat, po odjęciu podatku belki będzie to bardzo niewielka kwota. Wszystko dlatego, że lokaty te są zazwyczaj ograniczone do kwot rzędu 10-20 tys. i okresów do 3 miesięcy. Ich rolą jest tylko przyciągnie klientów. Z kolei otwierając rachunek tylko ze względu na lokat mamy kolejny problem na głowie, bo trzeba o nim pamiętać, potem go zamykać itp. Nawet jeżeli na początku jest darmowy to po czasie bank może wprowadzić jakieś opłaty. Także uwzględniając korzyści z tego tytułu nie ma sensu otwieranie kolejnych rachunków tylko ze względu na lokatę o 1% wyższą od pozostałych. Co innego jeżeli i tak chcemy się przenieść do tego banku.

Jest jednak kilka ofert lokat promocyjnych, które nie wymagają otwierania rachunku. Na tej stronie zostały wymienione obecnie najlepsze lokaty bez konta http://antyhaczyk.blogspot.com/2016/03/najlepsze-lokaty-bez-konta.html
Wśród lokat bez konta pozycję lidera zajmują lokaty Happy w Idea Banku, które prawie zawsze mają najwyższe oprocentowanie. Warto też wymienić lokatę Bezkarną i Bezkonkurencyjną w BGŻOptima. Mimo, że wymaga z kolei otwarcia konta oszczędnościowego, to nie jest rachunek osobisty. Nie ma żadnych kart opłat za prowadzenie itp i można go zamknąć zdalnie przez Internet po zalogowaniu do panelu administracyjnego na swoje konto.

Dość ciekawą lokatę znajdziemy także w Getinie – dla nowych środków, ale Getin Bank jest w kiepskiej kondycji finansowej i trudno go nazwać bezpiecznym.

Na uwagę zasługuje jeszcze Lion’s Bank ze swoją lokatą Welcome dla nowych klientów, która jest przeznaczona dla większych kwot powyżej 100 000 zł. Przy czym Lion’s Bank to tak naprawdę Idea Bank, tylko pod innym logo i działa jako oddział private banking.

Z kolei w Nest Banku dość dobrze oprocentowane lokaty dla nowych środków. niestety promocyjna lokata dla nowych klientów wymaga otwarcia tam konta osobistego.

Nieco niższe oprocentowanie, ale w miarę atrakcyjne można spotkać czasem również w Santanderze.

Na rynku niedawno pojawił się również nowy InBank z dość dobrym oprocentowanie lokat, ale to bank z Estonii, a depozyty nie są objęte gwarancją naszego BFG, a jego estońskiego odpowiednika. W razie upadłość może być sporo zachodu z odzyskaniem naszych pieniędzy z Estonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*