Lokaty bez podatku Belki w PKO BP

Polacy polubili lokaty bez podatku Belki. Do tego stopnia, ze jest to najbardziej popularny, najczęściej wybierany produkt, jeśli chodzi o bankowe oszczędności. Dotychczas nie miały go w swojej ofercie największe polskie banki, czyli Pekao oraz PKO BP. Ten drugi postanowił się jednak wyłamać i przełamać, i poszerzył swoją dotychczasową ofertę o lokatę trzymiesięczną oraz konto oszczędzające, charakteryzujące się dzienną kapitalizacją odsetek.

Szkoda, że trwało to tak długo, zanim PKO BP się do nich przekonał. Tym bardziej, że pojawiły się one w 2008 roku, a już niebawem znikną z rynku za sprawą nowelizacji ustawy prawo bankowe. Na początku fakt, że banki znalazły sposób na to, żeby obejść podatek od zysków kapitałowych i zaproponowały swoim klientom lokaty antypodatkowe nie przeszkadzał Fiskusowi, bowiem zyski jakie tracił z tego tytułu były niewielkie. Dziś są to grube miliony, nic więc dziwnego, że postanowiono naprawić błąd i zająć się ustawą.

Trzymiesięczną lokatę można założyć do końca września tego roku. Daje ona zysk na poziomie 4,05% w skali roku, co jest równe 5% na tradycyjnej lokacie. Kwota minimalna wynosi 1 tys. zł. Jeśli zaś klienci wpłacą na lokatę nowe środki, które nie były wcześniej w obiegu banku mogą liczyć na wyższe oprocentowanie, równe 4,5% netto. Konto Oszczędnościowe Plus przynosi mniejsze zyski, bowiem oszczędności na nim oprocentowanie są na poziomie 3,9% w skali roku, co odpowiada 4,81%.

Jedna myśl na temat “Lokaty bez podatku Belki w PKO BP

  1. niestety już niedługo lokaty bez podatku belki to będzie przeszłość i nawet taki gigant jak bank pko bp i reklamujący go szymon majewski nic już na to nie poradzą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*