Najnowsze komentarze

, ,  

Lokaty bez podatku Belki w PKO BP

W związku z planowanymi zmianami dotyczącymi naliczania podatku Belki, tym samym zniesieniem lokat antypodatkowych, które dziś biją rekordy popularności, wiele osób kusi się o komentarze w tej sprawie. I tak chociażby ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza, w skrócie PJN uważa, że zwolnienie z podatku Belki powinno nadal obowiązywać, tyle tylko, że osoby, które trzymają w bankach, na lokatach sumy do 12 tysięcy złotych.

Idea Bank znalazł ciekawy sposób na ominięcie podatku Belki w przypadku lokat terminowych. Proponowana przez bank do 11 lipca 2011 roku nowa lokata Tax Free jest na chwile obecną unikatowym produktem na polskim rynku.

Polacy polubili lokaty bez podatku Belki. Do tego stopnia, ze jest to najbardziej popularny, najczęściej wybierany produkt, jeśli chodzi o bankowe oszczędności. Dotychczas nie miały go w swojej ofercie największe polskie banki, czyli Pekao oraz PKO BP. Ten drugi postanowił się jednak wyłamać i przełamać, i poszerzył swoją dotychczasową ofertę o lokatę trzymiesięczną oraz konto oszczędzające, charakteryzujące się dzienną kapitalizacją odsetek.

Szkoda, że trwało to tak długo, zanim PKO BP się do nich przekonał. Tym bardziej, że pojawiły się one w 2008 roku, a już niebawem znikną z rynku za sprawą nowelizacji ustawy prawo bankowe. Na początku fakt, że banki znalazły sposób na to, żeby obejść podatek od zysków kapitałowych i zaproponowały swoim klientom lokaty antypodatkowe nie przeszkadzał Fiskusowi, bowiem zyski jakie tracił z tego tytułu były niewielkie. Dziś są to grube miliony, nic więc dziwnego, że postanowiono naprawić błąd i zająć się ustawą.

Trzymiesięczną lokatę można założyć do końca września tego roku. Daje ona zysk na poziomie 4,05% w skali roku, co jest równe 5% na tradycyjnej lokacie. Kwota minimalna wynosi 1 tys. zł. Jeśli zaś klienci wpłacą na lokatę nowe środki, które nie były wcześniej w obiegu banku mogą liczyć na wyższe oprocentowanie, równe 4,5% netto. Konto Oszczędnościowe Plus przynosi mniejsze zyski, bowiem oszczędności na nim oprocentowanie są na poziomie 3,9% w skali roku, co odpowiada 4,81%.

1 comment to Lokaty bez podatku Belki w PKO BP

  • pko bp Lokaty

    niestety już niedługo lokaty bez podatku belki to będzie przeszłość i nawet taki gigant jak bank pko bp i reklamujący go szymon majewski nic już na to nie poradzą

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*