Lokaty dla firm w Banku Pocztowym

Przedsiębiorcy potrzebują usług bankowych nie tylko do prowadzenia niezbędnych rozliczeń finansowych lub do pozyskiwania dodatkowych funduszy na prowadzenie działalności gospodarczej. Właściciele firm w przypadku wolnych środków pieniężnych chętnie sięgają także po lokaty terminowe Przedsiębiorcy zakładają głównie lokaty, które charakteryzują się łatwym dostępem i dziennym naliczaniem odsetek, gdyż są zobligowani do płacenia podatku od zysków kapitałowych.. Jedną z lepszych ofert lokat dla firm w polskim sektorze bankowości oferuje obecnie Bank Pocztowy.

Według rankingu przeprowadzonego przez portal finansowy Comperia.pl lokata internetowa dla przedsiębiorców o miesięcznym terminie zapadalności zajmuje 2 miejsce na rynku. Portal finansowy na potrzeby zestawienia najlepszych lokat przyjął, iż firmy chcą zainwestować  10 tysięcy złotych.  W przypadku miesięcznej lokaty przedsiębiorcy mogą pomnożyć własny kapitał 3,7 procent netto w skali rocznej-dzienna kapitalizacja odsetek.

Kolejnym docenionym depozytem internetowym jest lokata 3 miesięczna z oprocentowaniem 3,8 procent netto. Jeśli chodzi o lokaty terminowe o dłuższym okresie inwestycyjnym to w Banku Pocztowym także korzystna jest lokata półroczna z dziennym naliczaniem odsetek-oprocentowanie 4,81 proc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*