Najnowsze komentarze

, ,  

Lokaty krótkoterminowe – nowa oferta FM Banku

Większość naszego społeczeństwa nie myśli o odkładaniu pieniędzy na przyszłość z prostego powodu. Po prostu całe miesięczne wynagrodzenie przeznaczamy na konsumpcję.

Lokata Kursowa w Banku BGŻ to półroczny depozyt strukturyzowany. Instrumentem bazowym w tej lokacie jest kurs franka szwajcarskiego wobec złotówki.

Widać, że walka o klienta na rynku depozytów nabiera tempa. Alior Bank zaangażował najlepszych specjalistów do wyprodukowania spotu reklamowego nowej 100-dniowej lokaty.

W połowie grudnia bieżącego roku, Ministerstwo Gospodarki podało aktualne dane o inflacji w Polsce. Nie była to dobra wiadomość dla konsumentów i osób trzymających oszczędności na rachunku bankowym.

W Listopadzie 2011 roku inflacja przyśpieszyła do 4,8 procent-porównując aktualne ceny towarów konsumpcyjnych do analogicznego okresu roku poprzedniego. Zatem realną wartość pieniądza zachowają jedynie depozyty ze stawkami oprocentowania w granicach 5 procent netto w skali rocznej.

Takie lokaty możemy znaleźć w ofercie FM Banku. Co więcej 13 grudnia nastąpiło podwyższenie oprocentowania niektórych depozytów krótkoterminowych. Lokata dwumiesięczna pomnaża kapitał 6,97 procent brutto w skali roku, a lokata kwartalna(dzienna kapitalizacja odsetek) 5,6 procent netto rocznie.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*