Najnowsze komentarze

, , ,  

Najlepsza lokata 5 miesięczna w Raiffeisen Bank – najwyżej oprocentowana Lokata Zyskowna

Raiffeisen Bank uatrakcyjnił oprocentowanie depozytów, a swoją decyzje warunkuje ostatnimi podwyżkami stóp procentowych w naszym kraju.

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Według doradców finansowych Open Finance, depozyty Meritum Banku jako jedne z nielicznych realnie przynosiły korzyść w postaci pomnożonego kapitału pieniężnego. Meritum Bank zaraz po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zareagował podnosząc oprocentowanie lokat.

Raiffeisen Bank postanowił podnieść oprocentowanie Lokat Zyskownych. Wraz z początkiem lipca zmieniły się stawki oprocentowania w przypadku depozytu 3 miesięcznego-obecnie 5,27 proc. netto i w przypadku lokaty 5 miesięcznej-obecnie 5,51 proc. netto.

Do tej pory lokata o 5 miesięcznym okresie zapadalności była dostępna dla klientów jedynie poprzez bankowość elektroniczną. Ze względu na prośbę wielu klientów Lokatę Zyskowną 5M można otworzyć w każdym oddziale banku i można ich posiadać aż 34. W wyniku zmian regulacyjnych od 2012 roku w zakresie zaokrąglania podstawy podatku od zysków kapitałowych, bank wycofał z oferty lokaty półroczne i roczne. Jeśli chodzi o lokaty o dłuższych terminach zapadalności to również stały się one bardziej konkurencyjne w wyniku podwyżek oprocentowania. W przypadku standardowej lokaty zarobimy od 4 do 4,5 proc. Natomiast lokata rewolucyjna, w której bank wypłaca odsetki z góry pozwoli klientom na pomnażanie nagromadzonych środków od 3,80 proc. do 4,20 proc. w skali roku.

Lokata Zyskowna 5M-głowne cechy:

inwestycja 5 miesięczna
dzienna kapitalizacja odsetek
minimalna kwota lokaty do 3 tys. zł
maksymalna kwota lokaty to 5 tys. zł
oprocentowanie 5,51 proc. netto
bez podatku Belki
możliwość posiadania 34 takich lokat
dostępna w internecie i w oddziałach banku

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*