Najnowsze komentarze

, , ,  

Najlepsza Lokata dwumiesięczna – lipiec 2011

Od jakiegoś czasu oprocentowanie lokat rocznych w polskim sektorze bankowym pozostaje na podobnym poziomie. Ostatnia akcja promocyjna lokat głównie dotyczy depozytów półrocznych z dzienną kapitalizacją odsetek-bez podatku Belki.

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Według doradców finansowych Open Finance, depozyty Meritum Banku jako jedne z nielicznych realnie przynosiły korzyść w postaci pomnożonego kapitału pieniężnego. Meritum Bank zaraz po ostatnim posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej zareagował podnosząc oprocentowanie lokat.

Lokata o dwumiesięcznym okresie zapadalności jest skierowana do osób chcących szybko skorzystać z zainwestowanych środków. Portal finansowy Bankier.pl przygotował zestawienie najlepszych na polskim rynku lokat dwumiesięcznych. W raporcie zostały wykorzystane dane z polskiego sektora bankowego na dzień 18 lipca 2011 roku. Od czasu ubiegłego rankingu, na rynku pojawiły się cztery nowości natomiast tylko jeden bank postanowił podwyższyć swoje dotychczasowe oprocentowanie na dwumiesięcznych depozytach. Obecnie najlepszą lokatę dwumiesięczną oferuje Getin Bank-Lokata na Start 5,96 proc netto.

Na drugim miejscu plasuje się Get Bank ze swoim depozytem Lokata na Start z oprocentowaniem w skali roku 5,7 proc. netto. Czołówkę rankingu zamyka ciekawa Lokata z Doradcą w Open Finance. Poniżej przedstawiamy 6 najlepszych lokat dwumiesięcznych w lipcu 2011 roku:
1. Getin Bank: Lokata na Start, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 5,96 proc.
2. Get Bank: Lokata na Start, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 5,7 proc.
3. Open Finance: Lokata z Doradcą, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 5,25 proc.
4. Bank Millennium: Lokata Gorąca, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 4,86 proc.
5. VW Bank Direct: Lokata Plus, standardowa kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 4,60 proc.
6. Eurobank: Lokata Terminowa, standardowa kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 4,30 proc.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*