Czy lokaty bankowe są opłacalne ?

Lokowanie kasy nie jest teraz rzeczą łatwą. Po pierwsze dlatego, że trzeba liczyć się z tym, że możemy również stracić na tym, że w ogóle je gdzieś ulokujemy. Ponadto aktualne oprocentowanie za kilka miesięcy może być poważnie niższe. (więcej…) »

W co zainwestować oszczędności ?

Niekiedy bywa tak, że opcje o których to w ogóle nie przyszłoby nam pomyśleć okazują się być najbardziej opłacalne. Nie tyczy się to tylko i wyłącznie spraw stricte inwestycyjnych, jednak tutaj obserwować taki stan rzeczy możemy nadzwyczaj często. Któż bowiem mógłby pomyśleć, że inwestowanie w wino okazać może się doskonałą lokatą długoterminową? (więcej…) »

Lokata inwestycyjna w spółki giełdowe

Lokaty inwestycyjne przynoszą klientom wyższe zyski niż tradycyjne depozyty w banku. Pomnażanie kapitału na lokatach strukturyzowanych opiera się na inwestowaniu w tzw. instrumenty bazowe np. wartość indeksu największych spółek giełdowych, cena złota na światowych rynkach, bądź atrakcyjny koszyk spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych. (więcej…) »

Dobra lokata na dwa miesiące – oferta NeoBanku

Osoby wykazujące mniejszą podatność na ryzyko inwestycyjne, nie mają obecnie dużego pola do popisu-jeśli chodzi o oferty sektora bankowego. Jedno jest pewne. Nie warto trzymać gotówki w przysłowiowej skarpecie. (więcej…) »

Czy lokaty ze zmiennym oprocentowaniem są korzystne?

Depozyty terminowe ze zmiennym oprocentowaniem zazwyczaj nie cieszyły się dużym zainteresowaniem w Polsce. Zwolennicy lokat nie mają sposobności na ponoszenie w inwestycjach nawet najmniejszego ryzyka. Zmienny czynnik w depozytach skutecznie ich odstraszał. (więcej…) »

Czy polisolokaty są bezpieczne?

Od kwietnia 2012 roku, klienci banków nie założą już tzw. lokat antybelkowych. Istnieje szansa, że do łask powrócą polisolokaty- także umożliwiające oszczędzanie bez 19 procentowego podatku od zysków kapitałowych. Pewnie większość z Państwa nieraz zastanawiała się nad bezpieczeństwem produktów bankowo-ubezpieczeniowych. (więcej…) »

Czy jeszcze można założyć lokaty antybelkowe?

Coraz więcej banków w Polsce, wycofuje się z rynku lokat, z dzienną kapitalizacją odsetek. W drugim kwartale 2012 roku, mechanizm dziennej kapitalizacji odsetek będzie niekorzystny dla klientów. (więcej…) »

Lokata powyżej inflacji

Od ponad dekady w Polsce, inflacja znajduje się w trendzie wzrostowym. Z roku na rok wartość pieniądza w czasie spada. Niepokojący jest fakt, że nasze płace nie podążają za trendem inflacyjnym. (więcej…) »

Czy lokaty są bezpieczne

Wielu Polaków trzyma swoje oszczędności na lokatach. W obecnych czasach kiedy żadna inwestycja nie daje pewnego zysku, ciężko jest uwierzyć, że lokaty bankowe są bezpiecznie. Czy faktycznie tak jest? (więcej…) »