Najnowsze komentarze

, ,  

Czy jeszcze można założyć lokaty antybelkowe?

Banki stoją w obliczu modyfikacji swojej oferty depozytowej. Wszystkiemu winna jest nowa ordynacja podatkowa-dotycząca opodatkowania dochodów kapitałowych.

Lokata strukturyzowana to produkt inwestycyjny zbudowany zazwyczaj z kilku części. Mianowicie jest to część bezpieczna inwestycji: standardowa lokata terminowa, obligacje oraz bardziej ryzykowny element: opcja, fundusz.

Od kwietnia bieżącego roku, instytucje finansowe zaczną pobierać od wszytkich depozytów terminowych 19 procentowy podatek Belki. To już naprawdę ostatnia chwila na zawieranie krótkoterminowych lokat antybelkowych.

Coraz więcej banków w Polsce, wycofuje się z rynku lokat, z dzienną kapitalizacją odsetek. W drugim kwartale 2012 roku, mechanizm dziennej kapitalizacji odsetek będzie niekorzystny dla klientów. W niektórych bankach można jeszcze skorzystać z ofert depozytów antybelkowych.

Unikanie płacenia 19 procentowego podatku od zysków kapitałowych zakończy się wraz z dniem 1 kwietnia 2012. Po tym terminie także od lokat antybelkowych zakładanych obecnie, będzie odprowadzany podatek Belki. Chcą uniknąć takiej sytuacji, można jeszcze teraz śmiało skorzystać z ofert lokat miesięcznych, z codziennym naliczaniem odsetek.

Gdzie jeszcze można założyć lokaty antybelkowe?
Credit Agricole
Bank Zachodni WBK
Alior Bank
mBank
Multibank
Volkswagen Bank
Toyota Bank

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*