Czy lokaty bankowe są opłacalne ?

Lokowanie kasy nie jest teraz rzeczą łatwą. Po pierwsze dlatego, że trzeba liczyć się z tym, że możemy również stracić na tym, że w ogóle je gdzieś ulokujemy. Ponadto aktualne oprocentowanie za kilka miesięcy może być poważnie niższe.

bank
bank

Skuteczną ochroną jest wybór odpowiedniego banku i zamrożenie gotówki na jakiś czas, czyli zwyczajnie wybór odpowiedniej lokaty, której termin sami możemy wybrać.

Nie jest łatwo znaleźć najlepsze lokaty bankowe zarabiające więcej niż inflacja . Chociaż oczywiście na rynku można spotkać się również z innymi produktami, dzięki którym można oszczędzać pieniądze. Na przykład konta oszczędnościowe, chociaż w ich przypadku oprocentowanie może zmieniać się podczas gdy trzymamy pieniądze na takim koncie. Najbardziej opłaca się wybór takiego konta, gdzie pieniądze nie będą objęte tak zwanym podatkiem Belki, co więcej najlepiej jeśli będą objęte lokatą codzienną, czyli taką o częstej kapitalizacji zarobków. Są one dopisywane do gotówki uzbieranej na koncie – każdego dnia.

Pieniądze można wypłacić każdego dnia. Jeśli wydarzy się coś istotnego, zwyczajnie wypłacamy określoną kwotę z banku. A kiedy chcemy coś wpłacić to także nie ma z tym większego kłopotu. Jak tylko gotówka znajdzie się na koncie to odsetki dodawane są już od powiększonej kwoty. Są zwolennicy każdego z wariantów, najważniejsze, żeby nie trzymać gotówki w domu. Już nawet lepiej utopić je w funduszach i na coś odkładać, trzymać je po prostu z jakimś konkretnym celem. Zawsze można także kupić za nie obligacje, czy akcje, jednak takie ryzyko podejmują już tylko Ci odważniejsi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*