Najnowsze komentarze

, ,  

Czy lokaty ze zmiennym oprocentowaniem są korzystne?

Klienci banków z niecierpliwością wyczekują nowinek na rynku bezpiecznych depozytów. W szybkim tempie z banków znikają lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Natomiast w zamian za korzystne lokaty antybelkowe nie pojawia się nic szczególnego.

Z zapowiadanej przez banki akcji poliskolokat chyba nic nie wyniknie. Banki opieszale przygotowują nową ofertę jedynych po Indywidualnych Kontach Emerytalnych produktów finansowych bez podatku Belki.

Lokata strukturyzowana to produkt inwestycyjny zbudowany zazwyczaj z kilku części. Mianowicie jest to część bezpieczna inwestycji: standardowa lokata terminowa, obligacje oraz bardziej ryzykowny element: opcja, fundusz.

Depozyty terminowe ze zmiennym oprocentowaniem zazwyczaj nie cieszyły się dużym zainteresowaniem w Polsce. Zwolennicy lokat nie mają sposobności na ponoszenie w inwestycjach nawet najmniejszego ryzyka. Zmienny czynnik w depozytach skutecznie ich odstraszał.

Po wycofaniu z rynku lokat antybelkowych banki zastanawiają się nad wprowadzeniem korzystnej alternatywy. Przykładowo Meritum Bank wprowadził do oferty lokatę opartą o stawkę WIBOR. Długoterminowy depozyt daje szansę na wypracowanie ponadprzeciętnych zysków. Rada Polityki Pieniężnej dąży do utrzymania inflacji na poziomie 2,5 procent. Do zrealizowania tego celu, potrzebne są cykliczne podwyżki stóp procentowych. Dlatego aktualnie lokaty ze zmiennym oprocentowaniem, dzięki swojej konstrukcji dają gwarancję ochrony oszczędności przed realnym spadkiem wartości pieniądza w czasie.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*