Najnowsze komentarze

, ,  

Czy polisolokaty są bezpieczne?

Polisolokaty pojawiły się w polskim sektorze bankowym, w 2002 roku. Najlepsze czasy dla tych produktów bankowo-ubezpieczeniowych przypadają na rok 2009.

Wielu Polaków trzyma swoje oszczędności na lokatach. W obecnych czasach kiedy żadna inwestycja nie daje pewnego zysku, ciężko jest uwierzyć, że lokaty bankowe są bezpiecznie. Czy faktycznie tak jest?

Z zapowiadanej przez banki akcji poliskolokat chyba nic nie wyniknie. Banki opieszale przygotowują nową ofertę jedynych po Indywidualnych Kontach Emerytalnych produktów finansowych bez podatku Belki.

Od kwietnia 2012 roku, klienci banków nie założą już tzw. lokat antybelkowych. Istnieje szansa, że do łask powrócą polisolokaty- także umożliwiające oszczędzanie bez 19 procentowego podatku od zysków kapitałowych. Pewnie większość z Państwa nieraz zastanawiała się nad bezpieczeństwem produktów bankowo-ubezpieczeniowych.

Otóż polisolokaty w myśl polskiego prawa są ubezpieczeniem. Tego typu produkty oszczędnościowe nie generują zysków dla posiadaczy, lecz premie pieniężne za dożycie. Co ważne, Bankowy Fundusz Gwarancyjny nie obejmuje gwarancjami(zwrot kapitału do 100 tys. euro)produktów ubezpieczeniowych. Zatem w chwili bankructwa ubezpieczyciela, posiadacze polisolokat mogą liczyć jedynie na zwrot połowy zainwestowanych środków. Zwolennicy polis ubezpieczeniowych powinni być jednak spokojni. Bankructwa ubezpieczycieli w Polsce to raczej niespotykane wydarzenia.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*