Kalkulator zdolności kredytowej

Żeby kupić mieszkanie, móc wyprowadzić się od rodziców, czy tez przestać wynajmować kawalerkę i mieć poczucie, że tylko traci się pieniądze trzeba pomyśleć nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Niestety sprawa nie jest łatwa.

Trzeba bowiem stawić czoło wielu formalnościom, no i przede wszystkim mieć zdolność kredytową, którą można obliczyć specjalnym kalkulatorem zdolności kredytowej żeby móc w ogóle o kredyt się ubiegać.  A żeby taką wypracować trzeba przede wszystkim mieć dochody, najlepiej z umowy o pracę. Znacznie trudniej jest dostać kredyt, kiedy pracuje się na swoim. Banki są bardziej podejrzliwe, jeśli chodzi o przedsiębiorców. Warto zadbać również o historię kredytową.

Każdy, kto udaje się do banku z myślą o otrzymaniu kredytu powinien pamiętać o tym, że bank dokładnie prześwietli wszystkie jego dokumenty oraz sprawdzi czy nie ma innych zobowiązań finansowych. Kredytobiorca, który nie potrafi spłacić pożyczonej sumy a chce dostać kolejny kredyt nie jest osobą wiarygodną dla banku. Samodzielnie także można orientacyjnie sprawdzić w jakiej wysokości kredyt bank zechce nam udzielić. Wystarczy skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej.

Znajdziemy go wpisując w wyszukiwarkę internetową ową frazę. W ciągu kilku chwil, po wypełnieniu pól dowiemy się na jaką ilość pieniędzy możemy się nastawić. Łatwo sprawdzimy także czy jest ona wystarczająca, żeby kupić wymarzone mieszkanie. Jeśli okaże się, że jest znacznie mniejsza niż zakładaliśmy, pozostają negocjacje z konkretnym już bankiem, ale próba poprawienia zdolności kredytowej – lepiej płatna praca chociażby.

Jedna myśl na temat “Kalkulator zdolności kredytowej

  1. Czy takie kalkulatory są bardzo wiarygodne? Rozumiem że można sobie za ich pomocą wyliczyć jedynie szacunkowe wyniki, które mogą być odmienne od rzeczywistości… Narzędzie ciekawe, tylko czy aby do końca praktyczne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*