Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata powyżej inflacji

Idea Bank wyręczył już Rząd w rejestracji firmy w „jednym okienku”. Obecnie bank zaangażował się w zwalczanie skutków rosnącej inflacji w odniesieniu do nagromadzonych oszczędności przez Polaków. Wczoraj zostały opublikowane dane dotyczące inflacji w maju, która osiągnęła aż 5 procent.

Od ponad dekady w Polsce, inflacja znajduje się w trendzie wzrostowym. Z roku na rok wartość pieniądza w czasie spada. Niepokojący jest fakt, że nasze płace nie podążają za trendem inflacyjnym. Przede wszystkim przed inflacją należy chronić wcześniej nagromadzone oszczędności.

W Polsce dużym zainteresowaniem cieszą się lokaty terminowe. Niektórzy zapominają, że bezpieczna i prosta w konstrukcji lokata może przynieść straty finansowe. Dzieje się tak wówczas, gdy stopa inflacji przewyższa oprocentowanie depozytu. Zatem, by lokata spełniła funkcję zarabiania-jej stawka oprocentowania musi oscylować minimum w granicach 5 proc. netto. Warto jest także zakładać lokaty na krótkie terminy-do 6 miesięcy. Ze względu na potencjalne podwyżki stóp procentowych i co za tym idzie zysku kapitałowego.

Przykład lokaty z oprocentowaniem powyżej wskaźnika inflacji:
oferta Meritum Banku-Pierwsza Lokata:
3 miesięczny okres inwestycyjny
oprocentowanie 8,5 proc. brutto
minimalna kwota wpłaty wynosi 500 zł
możliwość otwarcia w palcówce bankowej oraz w systemie bankowości internetowej

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*