Lokaty bankowe online (przez internet)

Z roku na rok możemy zaobserwować niesamowity rozwój różnego rodzaju technologii. Dziś nie trzeba wychodzić z domu, żeby zrobić przelew, zapłacić za jakąś rzecz można przecież online. Banki coraz częściej przekonują swoich klientów do zakładania kont internetowych, bo ich obsługa jest po prostu tańsza. Zachęcają brakiem opłat, a wychodzą na tym i tak bardzo dobrze, bowiem nie muszą zatrudniać dodatkowych pracowników do obsługi klientów.
Nic więc dziwnego, że online można zakładać także lokaty. Nie ma nawet konieczności wychodzenia z domu. Wszystkie formalności załatwia się za pośrednictwem kuriera, a jeśli zakłada się lokatę w macierzystym banku to nawet to nie jest konieczne.

Co więcej lokaty online zazwyczaj są lepiej, wyżej oprocentowane. Oczywiście nie jest to jakaś znacząca różnica, ale zawsze to coś. Bankom zależy na tym, żeby zachęcić klientów do produktów tego typu, bo jest to dla nich korzystne rozwiązanie.

Dlaczego warto pokusić się na takie rozwiązanie? I czy lokata online jest gorsza od tej normalnej? Oczywiście, że nie! Jest to ten sam produkt bankowy, tyle tylko, że dostępny online, czyli bez stania w kolejce w banku. Do tego jak już wspomniano, niektóre banki oferują wyższe odsetki na lokatach online.

Internet już dawno zrewolucjonizował usługi bankowe, nie ma w tym nic dziwnego, że prawie wszystko można załatwić online. Tym bardziej, że jest to przecież niezmierna oszczędność naszego czasu oraz wygoda. Do tych najnowszych rozwiązań przekonują się także osoby starsze, wystarczy tylko, że załapią sieciowego bakcyla, żeby robić wszystkie transakcje online i nie musieć jeździć po urzędach, spółdzielniach czy bankach.

Zazwyczaj jest tak, że nie można założyć samej lokaty. Konieczne jest przy niej założenie także konta. Warto zorientować się w temacie, bo może okazać się, że będzie ono zupełnie darmowe. Jeśli to nas nic nie kosztuje – to dlaczego nie?!

Oczywiście są także banki, w których lokatę może założyć każdy i wcale nie trzeba posiadać w nich rachunku. Niestety nadal jest ich jak na lekarstwo! Bo jak wiadomo bankom zależy na przywiązaniu do siebie klientów, a co bardziej przywiązuje klienta niż rachunek?! Do wyjątków zaliczyć można Bank Pocztowy, który swoją drogą jako pierwszy wprowadził na rynek lokaty online, Meritum Bank, AIG, Alior, BOŚ, Getin oraz Toyota Bank i Noble Bank (lokaty online Open Finance).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*