Lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek

Lokaty bankowe już od dłuższego czasu pojawiają się w większości ofert bankowych. Z reguły są one zakładane na kilka miesięcy bądź nawet kilka lat, jednak ostatnio coraz bardziej popularne stają się  lokaty bankowe o nietypowych okresach trwania lokaty. Oczywiście tym atrakcyjnym czynnikiem jest wysokie oprocentowanie oraz większy zysk.
I dlatego przy wyborze lokaty bankowej powinno się zwracać uwagę na takie aspekty jak oprocentowanie, okres umowy lokaty oraz rodzaj kapitalizacji odsetek lokaty oferowanej przez bank dla wybranej lokaty bankowej.
Z reguły kapitalizacja odsetek ma miejsce po zakończeniu okresu zakładanej lokaty bankowej, jednak od niedawna w ofertach bankowych pojawiają się kapitalizacje dzienne, które wcześniej występowały tylko w kontach oszczędnościowych oraz w lokatach jednodniowych. A jak wiadomo,  jeżeli odsetki z lokaty bankowej naliczane są codziennie, to i oszczędności z lokaty są większe. A więc poza tym, że odsetki są naliczane każdego dnia od wyższej kwoty, to jeszcze unikamy „podatku Belki”, a więc otrzymujemy większy zysk z naszej lokaty bankowej.
Zatem już teraz poza lokatami kilkumiesięcznymi i jednodniowymi mamy między innymi lokaty bankowe na dwadzieścia dni, które są wysoko oprocentowane. Są także lokaty piętnastodniowe na przykład z oprocentowaniem 7 procent w skali roku.
W sumie najbardziej nietypowymi lokatami są lokaty bankowe zakładane na cztery miesiące i lokaty bankowe na pięć miesięcy. Przynoszą one zadowalające zyski, jednak niestety trzeba się liczyć z tym, że niestety od dochodów trzeba zapłacić podatek Belki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*