Najlepsze konta oszczędnościowe to konta z dzienną kapitalizacją odsetek

Teraz codziennie kapitalizują odsetki! Ten proces powoli staje się normą, która cieszy chyba wszystkich posiadaczy kont. Dotyczy to już nie tylko samych lokat, jak dotąd nieraz bywało, ale też i kont oszczędnościowych. Jednym słowem, coraz więcej istnieje ofert, które zwalniają klientów z opłat pobieranych za przelewy między rachunkami, a także zapewniają możliwość wypłacania środków z konta od których nie są naliczane już odsetki.

Taka sytuacja zapewne cieszy niejednego posiadacza rachunku, szczególnie, że w dzisiejszych czasach prawie każdy ma konto w banku. Wymaga od nas tego zmieniający się styl życia, postęp cywilizacyjny, a co za tym idzie także pracodawcy, urzędy pracy oraz wiele innych instytucji działających na rynku, gdyż w ten sposób dziś wypłacana jest większość świadczeń. To z kolei zmusza nawet tych najbiedniejszych do zakładania rachunków w banku często wręcz wbrew ich woli, szczególnie jeśli chodzi o osoby żyjące jedynie z zasiłków, niskiej renty czy emerytury. Dla nich każda dodatkowa opłata stanowi problem i wzbudza ich sprzeciw.

Ranking najbardziej atrakcyjnych kont oszczędnościowych w lutym bieżącego roku przyjął, iż najkorzystniejszym oprocentowaniem konta oszczędnościowego, na obecnym rynku, wyróżnia się BNP Paribas Fortis. Jest to jedyny bank na rynku, którego oferta wyprzedza wszystkie inne i umiejscawia go na pierwszym miejscu w zestawieniu z innymi. Oprocentowanie w tym banku wynosi 5,8% z dzienną kapitalizacją, co po miesiącu już pozwala na osiągnięcie z odsetek zysku w granicach 50 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*