W co zainwestować oszczędności ?

Niekiedy bywa tak, że opcje o których to w ogóle nie przyszłoby nam pomyśleć okazują się być najbardziej opłacalne. Nie tyczy się to tylko i wyłącznie spraw stricte inwestycyjnych, jednak tutaj obserwować taki stan rzeczy możemy nadzwyczaj często. Któż bowiem mógłby pomyśleć, że inwestowanie w wino okazać może się doskonałą lokatą długoterminową?

Prywatnie muszę przyznać, że przyszło mi natknąć się na ten sposób dopiero przed kilkoma laty, kiedy to niektórzy posiadali już bardzo pokaźne kolekcje win. Niestety jednak opcja ta nie jest przeznaczona dla ludzi, którzy to poszukują szybkiego zysku w stylu lokaty krótkoterminowej. Zakup wina oznacza fakt pogodzenia się, że przez najbliższych kilkanaście, czy też i kilkadziesiąt lat, będzie ono sobie spokojnie leżało, kiedy to jego wartość będzie nieustannie rosła. Oczywiście sprzedać je będziemy mogli również przy pierwszej – lepszej – okazji, jednak nie to jest chyba celem. W przypadku tego typu inwestycji pogodzić musimy się również z tym, że nasz wkład własny nie będzie należał do najmniejszych i nie koniecznie jest to najlepszy z dostępnych fundusz inwestycyjny (Vibank.pl). Kilkadziesiąt czy też kilkaset dolarów za butelkę wina to nic dziwnego dla osób, które się zajmują inwestowaniem właśnie w ten trunek. Cóż, robi wrażenie.

Zazwyczaj już jest po prostu tak, że inwestorzy nie dzielą się swoimi sposobami inwestowania w poszczególne sektory gospodarki. To oczywiste, że nie sprzedaje się kury znoszącej złote jaja. Któż ze śmiertelników pomyślałby, że inwestowanie w wino może być tak opłacalną czynnością. Nie mam tutaj na myśli butelek o wartości kilkudziesięciu dolarów, a te zdecydowanie droższe produkty.

Niestety jednak osoby szukające krótkoterminowej, wysoko oprocentowanej, lokaty nie mają czego tutaj szukać. Inwestycja w opisywane wino przeznaczona jest raczej dla osób, które to nie mogą narzekać na brak gotówki, a na zysk poczekać mogą nawet i długie lata. Tajemnicą żadną bowiem nie jest fakt, że im wino starsze, tym oczywiście będzie ono droższe i dlatego można zaryzykować stwierdzenie, że są to najlepsze fundusze inwestycyjne na polskim rynku (Lokatka.pl). Całkiem sporo zależy tutaj również od szczęścia sprzedającego. Wina zazwyczaj sprzedawane są na specjalnych aukcjach – oczywiście te pochodzące z najwykwintniejszych winiarni. Ceny sięgające kilkuset dolarów za jedną butelkę nie są tutaj czymś nowym. Nie jest to oczywiście jedyny sposób na zainwestowanie zalegającej gotówki. Obecnie rynek nieruchomości zaczyna podnosić się po kryzysie ekonomicznym, także warto jest zainteresować się również i tym sektorem gospodarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*