Najlepsze konta oszczędnościowe grudzień 2010

Jeśli chcesz dobrze ulokować swoje oszczędności jeszcze w grudniu, powinieneś na bieżąco śledzić zmiany w zestawieniach kont oszczędnościowych. Banki co chwila prowadzają na rynek nowe produkty finansowe. A stare wycofują z oferty, albo też obniżają ich oprocentowanie. Bycie na bieżąco wiąże się z koniecznością sprawdzania ofert banków oraz ich porównywania. Jednakże w celu ułatwienia tego szukania w sieci można znaleźć gotowe zestawienia. Przed ulokowaniem środków finansowych na jakimkolwiek koncie oszczędnościowych należy zastanowić się czy aby na pewno ta forma jest tą najbardziej odpowiednią.

W jakich bankach nadal opłaca się trzymać pieniądze na kontach oszczędnościowych? W grudniu na prowadzenie wysunął się nowy gracz – BNP Paribas Fortis, który oferuje aż 5,8% na koncie bez podatku Belki a do tego z dzienną kapitalizacją odsetek. Co więcej bank utrzymuje, że tak wysokie oprocentowanie nie zmieni się przez rok! Niestety w taki sposób możemy ulokować jedynie część naszych oszczędności (kwotę do 15 tysięcy złotych). Nadwyżka będzie oprocentowana na 4%.

Na drugim miejscu uplasował się Polbank, który w grudniu zmniejszył oprocentowanie na swoim rachunku mocno oszczędzającym z 5% do 4,75%. Jest to kolejna już w tym roku obniżka. Ciekawe co przyniosą kolejne miesiące?! Trzecie zaszczytne miejsce przypadło Meritum Bank oraz Getin Bank z procentowaniem równym 4,50%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*