Najnowsze komentarze

, , ,  

Najlepsze lokaty 3 miesięczne-ranking październik 2011

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Jesień zawsze motywuje banki do działania, starania się o klientów i to nie tylko w sferze kredytów hipotecznych. Jak się okazuje wiele instytucji finansowych zmienia teraz oprocentowanie swoich produktów depozytowych.

Raiffeisen Bank uatrakcyjnił oprocentowanie depozytów, a swoją decyzje warunkuje ostatnimi podwyżkami stóp procentowych w naszym kraju.

Pomimo, iż zmienił się Rząd w Polsce to nadal nie jest uregulowana kwestia tzw. lokat antybelkowych. Przypomnijmy, że Rząd planował od 1 stycznia 2012(pierwotny termin, który odroczono) zniesienie wszystkich lokat z dzienną kapitalizacją odsetek.

Depozyty te dają możliwość uniknięcia płacenia podatku od zysków kapitałowych. Sektor bankowy obawia się, iż straci dużą grupę klientów w wyniku wycofania lokat. Jak na razie banki przeprowadzają akcję oferowania coraz to lepszych lokat terminowych. Gromadzenie depozytów może w chwili spadku zaufania na rynku międzybankowym przynieść wymierne korzyści instytucjom finansowym. Wówczas banki nie będą się musiały martwic drogim kosztem pożyczonego pieniądza. Lokaty 3 miesięczne cieszą się taką samą popularnością wśród klientów bankowych jak depozyty o dwu miesięcznym okresie zapadalności.

W czołówce najatrakcyjniejszych depozytów kwartalnych(dzienna kapitalizacja odsetek) znajdują się oferty:

1. neoBanku: Lokata onLine, oprocentowanie 6,86 proc. netto
2. Meritum Banku: Lokata Powitalna, oprocentowanie 6,83 proc. netto
3. FM Banku: FM Lokata z dzienną kap., oprocentowanie 6,05 proc. netto
4. Getin Banku: Lokata na Start, oprocentowanie 6,04 proc. netto

1 comment to Najlepsze lokaty 3 miesięczne-ranking październik 2011

  • Którą lokatę wybrać

    Przyznam, że nie mam smykałki inwestorskiej, dlatego wybieram lokaty bankowe dla moich oszczędności.
    Czy w dalszym ciągu są jeszcze te lokaty antybelkowe ?

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*