Aktualnie najlepsze na rynku lokaty bankowe

Jesień zawsze motywuje banki do działania, starania się o klientów i to nie tylko w sferze kredytów hipotecznych. Jak się okazuje wiele instytucji finansowych zmienia teraz oprocentowanie swoich produktów depozytowych. A Polacy jak wiadomo oszczędzać lubią. Gdzie warto zdeponować swoje oszczędności? Które lokaty są najatrakcyjniejsze i dlaczego? O tym przeczytacie już dziś, w tym artykule. Zachęcamy do lektury.

Właśnie teraz naprawdę jest w czym wybierać. Banki udoskonalają swoje oferty i oferują swoim klientom lokaty o wysokim oprocentowaniu. Co więcej, nawet te, które do tej pory wzbraniały się przed lokatami z dzienną kapitalizacją odsetek, które to pozwalały na unikanie płacenia podatku Belki, czyli podatku od zysków kapitałowych, dołączyły do grona tych walczących o klientów. Przykładem jest PKO BP, który zdecydował się wreszcie zaoferować swoim klientom lokatę jednodniową.

Popularnością cieszą się również lokaty zakładane przez Internet, bowiem często można na nich zarobić więcej aniżeli na tych zakładanych w tradycyjny sposób. Właśnie oprocentowaniem przyciągają one nowych inwestorów. Dlatego też Inteligo postanowił podnieść oprocentowanie swoich e-lokat. Czy przyniesie to oczekiwane skutki czyli napływ klientów? To się okaże w najbliższych miesiącach. Najbardziej opłaca się dziś oszczędzać na lokatach jednodniowych. A jeśli chodzi o tradycyjnej lokaty warto przyjrzeć się bliżej depozytom w neoBanku (lokata 2-miesięczna Lokata Wysoki Procent z oprocentowaniem równym 9%), Idea Banku, Getin Banku, FM Banku. Wszystko zależy od okresu na jaki chcemy ulokować nasze oszczędności, kapitalizacji odsetek (dzienna, miesięczna itp.) itp. Największe zyski pozwalają wypracować pieniądze lokowane w banku na krótki okres czasu.

3 myśli na temat “Aktualnie najlepsze na rynku lokaty bankowe

  1. Zanim otworzycie jakąkolwiek lokatę bardzo dobrze sprawdźcie wszelkie zapisy umowy, żebyście później nie mieli pretensji.
    Wszelkie oferty z nazwą : najlepsza lokata na rynku , powinny wzbudzać ostrożność.

  2. Zdaje się, że lokaty bankowe są daleko w tyle za np. lokatami w złoto. Czy widzieliście gdzieś w internecie porównanie takich inwestycji ? Czy najlepsze lokaty bankowe dają np. 13% rocznie ?

  3. Może i lokaty w złoto są wyżej oprocentowane, jednak są obsługiwane przez firmy, które nie są bankami i w odróżnieniu od nich budzą o wiele mniej zaufania. Wolę zarobić trochę mniej, ale mieć pewność, że któregoś pięknego dnia nie usłyszę w porannych wiadomościach, że padłem ofiarą jakiejś szemranej firmy finansowej, która nagle zwinęła interes, a właściciele zapadli się pod ziemię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*