Najnowsze komentarze

, , ,  

Aktualnie najlepsze na rynku lokaty bankowe

Z roku na rok możemy zaobserwować niesamowity rozwój różnego rodzaju technologii. Dziś nie trzeba wychodzić z domu, żeby zrobić przelew, zapłacić za jakąś rzecz można przecież online. Banki coraz częściej przekonują swoich klientów do zakładania kont internetowych, bo ich obsługa jest po prostu tańsza. Zachęcają brakiem opłat, a wychodzą na tym i tak bardzo dobrze, bowiem nie muszą zatrudniać dodatkowych pracowników do obsługi klientów.

Jesień zawsze motywuje banki do działania, starania się o klientów i to nie tylko w sferze kredytów hipotecznych. Jak się okazuje wiele instytucji finansowych zmienia teraz oprocentowanie swoich produktów depozytowych. A Polacy jak wiadomo oszczędzać lubią. Gdzie warto zdeponować swoje oszczędności? Które lokaty są najatrakcyjniejsze i dlaczego? O tym przeczytacie już dziś, w tym artykule. Zachęcamy do lektury.

Właśnie teraz naprawdę jest w czym wybierać. Banki udoskonalają swoje oferty i oferują swoim klientom lokaty o wysokim oprocentowaniu. Co więcej, nawet te, które do tej pory wzbraniały się przed lokatami z dzienną kapitalizacją odsetek, które to pozwalały na unikanie płacenia podatku Belki, czyli podatku od zysków kapitałowych, dołączyły do grona tych walczących o klientów. Przykładem jest PKO BP, który zdecydował się wreszcie zaoferować swoim klientom lokatę jednodniową.

Popularnością cieszą się również lokaty zakładane przez Internet, bowiem często można na nich zarobić więcej aniżeli na tych zakładanych w tradycyjny sposób. Właśnie oprocentowaniem przyciągają one nowych inwestorów. Dlatego też Inteligo postanowił podnieść oprocentowanie swoich e-lokat. Czy przyniesie to oczekiwane skutki czyli napływ klientów? To się okaże w najbliższych miesiącach. Najbardziej opłaca się dziś oszczędzać na lokatach jednodniowych. A jeśli chodzi o tradycyjnej lokaty warto przyjrzeć się bliżej depozytom w neoBanku (lokata 2-miesięczna Lokata Wysoki Procent z oprocentowaniem równym 9%), Idea Banku, Getin Banku, FM Banku. Wszystko zależy od okresu na jaki chcemy ulokować nasze oszczędności, kapitalizacji odsetek (dzienna, miesięczna itp.) itp. Największe zyski pozwalają wypracować pieniądze lokowane w banku na krótki okres czasu.

3 komentarze Aktualnie najlepsze na rynku lokaty bankowe

 • Tomcio

  Zanim otworzycie jakąkolwiek lokatę bardzo dobrze sprawdźcie wszelkie zapisy umowy, żebyście później nie mieli pretensji.
  Wszelkie oferty z nazwą : najlepsza lokata na rynku , powinny wzbudzać ostrożność.

 • Jakie lokaty najlepsze

  Zdaje się, że lokaty bankowe są daleko w tyle za np. lokatami w złoto. Czy widzieliście gdzieś w internecie porównanie takich inwestycji ? Czy najlepsze lokaty bankowe dają np. 13% rocznie ?

 • Damian

  Może i lokaty w złoto są wyżej oprocentowane, jednak są obsługiwane przez firmy, które nie są bankami i w odróżnieniu od nich budzą o wiele mniej zaufania. Wolę zarobić trochę mniej, ale mieć pewność, że któregoś pięknego dnia nie usłyszę w porannych wiadomościach, że padłem ofiarą jakiejś szemranej firmy finansowej, która nagle zwinęła interes, a właściciele zapadli się pod ziemię.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*