Najnowsze komentarze

, , ,  

Najlepiej zarabiająca lokata miesięczna

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Gwałtowne spadki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, których byliśmy świadkami w sierpniu spowodowały, że niektórzy inwestorzy zaczęli przenosić swój kapitał.

Spadki na giełdach zapoczątkowały odpływ pieniędzy z funduszy. Inwestorzy pozbywają się niebezpiecznych aktywów. Banki chcąc przechwycić ten strumień pieniężny oferują korzystne lokaty.

Banki cały czas myślą o zapowiedzi zmiany sposobu naliczania podatku od zysków kapitałowych. Instytucje finansowe boją się, że nastąpi znaczące odpłynięcie depozytów terminowych-głównie tych z dzienną kapitalizacją odsetek.
Zaokrąglanie kwoty podatku do pełnych groszy spowoduje płacenie 19 procentowego podatku od zysków kapitałowych nawet w przypadku krótkoterminowych depozytów. Do zmiany przepisów banki mogą jedynie zachęcać klientów do oszczędzania coraz to większymi stawkami oprocentowania lokat o krótkim terminie zapadalności. Ciekawe jak będzie wyglądał rynek po zmianach przepisów podatkowych. Może do łask powrócą poliso-lokaty? Na razie skupmy się na najlepszych lokatach miesięcznych na polskim rynku.
1. VW Bank Direct: Lokata Owoc Dnia; oprocentowanie 5,51 procent netto; dzienna kapitalizacja odsetek
2. Invest Bank: Lokata (nie)Codzienna; oprocentowanie 5,20 procent netto; dzienna kapitalizacja odsetek
3. BGŻoptima: Lokata terminowa; oprocentowanie 5,10 procent brutto; miesięczna kapitalizacja odsetek

1 comment to Najlepiej zarabiająca lokata miesięczna

  • Szukacz

    Tak się składa, że potrzebuję założyć krótkoterminową lokatę. Mam do zainwestowania 200 tys złotych. Czy warto wybrać lokaty miesięczne do tego ?

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*