Najnowsze komentarze

, , ,  

Najlepsza lokata 3 miesięczna – sierpień 2011

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Od jakiegoś czasu oprocentowanie lokat rocznych w polskim sektorze bankowym pozostaje na podobnym poziomie. Ostatnia akcja promocyjna lokat głównie dotyczy depozytów półrocznych z dzienną kapitalizacją odsetek-bez podatku Belki.

Lokata o dwumiesięcznym okresie zapadalności jest skierowana do osób chcących szybko skorzystać z zainwestowanych środków.

Gwałtowne spadki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, których byliśmy świadkami w sierpniu spowodowały, że niektórzy inwestorzy zaczęli przenosić swój kapitał. Sektor bankowy widząc panikę na giełdzie postanowił zachęcić inwestorów do przeczekania tego kryzysu na bezpiecznych aktywach. W ostatnim miesiącu wakacji dało się zauważyć wzrost oprocentowania  standardowych lokat terminowych oferowanych w większości banków.

Można zatem powiedzieć, iż dopiero teraz banki zareagowały na tegoroczne podwyżki stóp procentowych w Narodowym Banku Polskim. Wysokie oprocentowanie lokat o krótkim okresie zapadalności to sposób na „przechwycenie” pieniędzy z giełdy w tak trudnym i dynamicznym otoczeniu gospodarczym. Portal finansowy Bankier.pl przygotował sierpniowe zestawienie ofert depozytów w polskim sektorze bankowym.

Warunki jakie przyjęto w przygotowywaniu zestawienia:
kwota inwestycji 10 tysięcy złotych
3 miesięczny okres zapadalności lokaty

Ranking najlepszych lokat 3 miesięcznych:

1. Meritum Bank: Lokata Powitalna, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 6,83 proc. netto, zysk 173,61 zł
2. Getin Bank: Lokata na Start, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 6,47 proc. netto, zysk 164,41 zł
3. Alior Bank: Lokata 100 dniowa, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 6,03 proc. netto, zysk 153,13 zł
4. FM Bank: FM Lokata z dzienną kapitalizacją odsetek, oprocentowanie 6 proc. netto, zysk 152,39 zł
5. Raiffeisen Bank: Lokata Zyskowna, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 5,51 proc. neto, zysk 139,84 zł
6. Idea Bank: Lokata Idealna, dzienna kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 5,25 proc. netto, zysk 133,18 zł

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*