Najnowsze komentarze

, , ,  

Najlepsza lokata dla firm

Od jakiegoś czasu oprocentowanie lokat rocznych w polskim sektorze bankowym pozostaje na podobnym poziomie. Ostatnia akcja promocyjna lokat głównie dotyczy depozytów półrocznych z dzienną kapitalizacją odsetek-bez podatku Belki.

Spadki na giełdach zapoczątkowały odpływ pieniędzy z funduszy. Inwestorzy pozbywają się niebezpiecznych aktywów. Banki chcąc przechwycić ten strumień pieniężny oferują korzystne lokaty.

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

W przypadku lokat terminowych firmy wybierają raczej lokaty o okresie zapadalności do dwóch miesięcy. Ten stan rzeczy podyktowany jest polityką instytucji finansowych. Bowiem lokaty krótkoterminowe oferowane są z największymi stawkami oprocentowania. Od pewnego dłuższego czasu liderem na rynku lokat terminowych dla przedsiębiorstw jest Idea Bank.

Pomimo nienajlepszej opinii panującej wśród internautów o tej instytucji, Idea Bank ciągle zadziwia swoją ofertą. Proponując innowacyjne oraz atrakcyjne produkty inwestycyjne. Nie inaczej jest w przypadku produktów depozytowych. Stawki oprocentowania jakie oferuje Idea Bank na swoich lokatach firmowych są obecnie najwyższe na rynku. Przedstawiamy Państwu najlepsze lokaty firmowe na okres 2 miesięcy:
1. Idea Bank, dzienna kapitalizacja odsetek, stałe oprocentowanie 8,05 procent netto
2. Volkswagen Bank, stałe oprocentowanie 3,75 procent brutto
3. Bank BGŻ, zakładanie przez Internet, stałe oprocentowanie 3,30 procent brutto
4. Pekao SA, stałe oprocentowanie 3,10 procent brutto
5. Nordea Bank, oprocentowanie zmienne 3,05 procent brutto

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*