Najnowsze komentarze

, ,  

Najlepsza lokata długoterminowa – kwiecień 2012

Portal finansowy Bankier.pl opublikował najnowszy ranking lokat terminowych. Przygotowane zestawienie jest bardzo ciekawe. Bowiem zostało sporządzone w nowych warunkach rynkowych. Przypomnijmy, że od kwietnia br. w ofertach bankowych nie znajdziemy już lokat antybelkowych.

Spadki na giełdach zapoczątkowały odpływ pieniędzy z funduszy. Inwestorzy pozbywają się niebezpiecznych aktywów. Banki chcąc przechwycić ten strumień pieniężny oferują korzystne lokaty.

Skuteczne prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od właściciela podejmowania szybkich i przemyślanych decyzji. Należy efektywnie wykorzystywać nadarzające się okazje rynkowe, tak aby nie uprzedziła nas konkurencja.

Niestety lokaty bez naliczania podatku od zysków kapitałowych odeszły w niepamięć. Wraz z dniem 1 kwietnia bieżącego roku nastąpiła zmiana ordynacji podatkowej. Teraz każdy grosz zarobiony na lokatach będzie podlegał opodatkowaniu.

Zmiana przepisów podatkowych nie powinna wpłynąć negatywnie na zwyczaje oszczędnościowe Polaków. Teraz ruch należy do samych banków. Od tego jaką ofertę przygotują będzie zależeć, gdzie popłynie strumień środków pieniężnych zdeponowanych wcześniej na lokatach antybelkowych. Jeśli nowa oferta depozytowa nie dorówna popularnym antybelkom, to klienci zaczną szukać rozwiązań alternatywnych. Równie bezpieczną inwestycją jest zakup sztabek złota lub najwyższej jakości wina francuskiego-przed butelkowaniem. Tak się składa, że niektóre roczne lokaty długoterminowe są oprocentowane na podobnym poziomie jak obligacje rządowe.

Kwietniowe zestawienie najlepszych lokat rocznych w polskim sektorze bankowym

1. FM Bank, FM Lokata, oprocentowanie 6,4 proc. brutto, standardowa kapitalizacja odsetek
2. Meritum Bank, Lokata Standardowa Internetowa, oprocentowanie 6,2 proc. brutto, standardowa kapitalizacja odsetek
3. Get Bank, Lokata terminowa, oprocentowanie 6,15 proc. brutto, standardowa kapitalizacja odsetek
4. Open Finance, Lokata Tip Top, oprocentowanie 6,1 proc. brutto, standardowa kapitalizacja odsetek

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*