Najlepsza lokata krótkoterminowa – kwiecień 2012

Portal finansowy Bankier.pl opublikował najnowszy ranking lokat terminowych. Przygotowane zestawienie jest bardzo ciekawe. Bowiem zostało sporządzone w nowych warunkach rynkowych. Przypomnijmy, że od kwietnia br. w ofertach bankowych nie znajdziemy już lokat antybelkowych.

Owszem w Toyota Banku jest jeszcze dostępna lokata z dzienną kapitalizacją odsetek, lecz obecnie i od tego depozytu odprowadzany jest 19-procentowy podatek Belki. Tak się składa, że aktualnie najlepsze stawki oprocentowania dotyczą lokat z krótkim okresem zapadalności-do dwóch miesięcy. Przypuśćmy, iż dysponujemy wolną gotówką w kwocie 10 tysięcy złotych. Nie chcemy zamrażać takiej kwoty na dłuższy okres. Dlatego wybieramy się w długą podróż po ofertach sektora bankowego, szukając najlepszej lokaty na dwa miesiące. Pomoże nam w tym niedawne zestawienie portalu Bankier.pl.

1. NeoBank, Lokata Wysoki Procent, standardowa kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 9 proc. brutto
2. Getin Online, Lokata na start, standardowa kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 7 proc. brutto
3. Euro Bank, Lokata terminowa w Internecie, standardowa kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 5,3 proc. brutto
4. Volkswagen Bank, Lokata Plus, standardowa kapitalizacja odsetek, oprocentowanie 4,6 proc. brutto

Jedna myśl na temat “Najlepsza lokata krótkoterminowa – kwiecień 2012

  1. W rankingi na bankier.pl jestem jeszcze w stanie jakoś uwierzyć, bo to stary sprawdzony portal. Natomiast te wszystkie rankingi, podsumowania itp. w jakichś nieznanych serwisach, gdzie na pierwszych pozycjach lądują mało znane banki, są moim zdaniem sponsorowane i tworzone na potrzeby tych właśnie banków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*