Najnowsze komentarze

, ,  

Najlepsza lokata na 12 miesięcy

Portal finansowy Bankier.pl opublikował najnowszy ranking lokat terminowych. Przygotowane zestawienie jest bardzo ciekawe. Bowiem zostało sporządzone w nowych warunkach rynkowych. Przypomnijmy, że od kwietnia br. w ofertach bankowych nie znajdziemy już lokat antybelkowych.

Niestety lokaty bez naliczania podatku od zysków kapitałowych odeszły w niepamięć. Wraz z dniem 1 kwietnia bieżącego roku nastąpiła zmiana ordynacji podatkowej. Teraz każdy grosz zarobiony na lokatach będzie podlegał opodatkowaniu.

Nie od dziś wiadomo, że prym w rankingach depozytów terminowych wiodą lokaty z dziennym naliczaniem odsetek. To ostatni miesiąc na zakładanie tych lokat.

Dni oszczędzania na lokatach bez odprowadzania 19-procentowego podatku Belki są już policzone. Tylko w nielicznych instytucjach finansowych takich jak: Toyota Bank, mBank, MultiBank odsetki od lokat z dzienną kapitalizacją naliczane są według starych reguł.

Bankowcy przewidują, że nowa ordynacja podatkowa poprawi przejrzystość ofert na rynku depozytów terminowych. Prawdopodobnie do łask powrócą lokaty z dłuższymi okresami zapadalności. Banki nie wykluczają nawet podwyżek stawek oprocentowania tych lokat. Sektor bankowy nie może sobie pozwolić na odpływ klientów, którzy wcześniej korzystali z dobrodziejstw lokat antybelkowych. Jednak nowe propozycje muszą być równie atrakcyjne co popularne depozyty krótkoterminowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Póki co przedstawiamy Wam zestawienie(powołując się na ranking portalu finansowego Bankier.pl) najlepszych lokat-zakładanych na okres roczny.
1. Toyota Bank: Lokata kapitalna; dzienna kapitalizacja odsetek; oprocentowanie 6, 15 proc. netto
2. FM Bank: FM Lokata; standardowa kapitalizacja odsetek; oprocentowanie 6,2 proc. brutto
3. Get Bank: Lokata terminowa; standardowa kapitalizacja odsetek; oprocentowanie 6,15 proc. brutto

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*