Najnowsze komentarze

, ,  

Najlepsza lokata na jeden miesiąc

Gwałtowne spadki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, których byliśmy świadkami w sierpniu spowodowały, że niektórzy inwestorzy zaczęli przenosić swój kapitał.

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Nie od dziś wiadomo, że prym w rankingach depozytów terminowych wiodą lokaty z dziennym naliczaniem odsetek. To ostatni miesiąc na zakładanie tych lokat.

Ostatnia szansa na względnie wysokie odsetki nieopodatkowane czeka na nas jedynie w 8 bankach: Volkswagen Bank, Toyota Bank, Credit Agricole, Invest Bank, BZ WBK, Alior Bank, Multibank, mBank. Najlepszą ofertę z wymienionych instytucji finansowych prezentuje Volkswagen Bank oraz Invest Bank. Przy założeniu zdeponowania kwoty 10 tysięcy złotych, możemy tam liczyć po miesiącu na odsetki rzędu 42 złotych.

Ranking lokat 1M-źródło: Bankier.pl
1. Volkswagen Bank: Lokata Owoc Dnia; 5,51 proc. netto
2. Invest Bank: Lokata(nie) Codzienna; 5,2 proc. netto
3. Euro Bank: Lokata terminowa(Internet); miesięczna kapitalizacja odsetek; 5,8 proc. brutto

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*