Najnowsze komentarze

, ,  

Najlepsza lokata po zmianach naliczania podatku Belki – oferta Alior Banku

Widać, że walka o klienta na rynku depozytów nabiera tempa. Alior Bank zaangażował najlepszych specjalistów do wyprodukowania spotu reklamowego nowej 100-dniowej lokaty.

Oprocentowanie tej lokaty wzrasta wraz z długością okresu oszczędzania. Lokata progresywna w Banku BGŻ może przynosić zyski klientom maksymalnie rok. Wcześniej też mamy możliwość zerwania depozytu. Jednakże im dłużej oszczędzamy, tym więcej zarobimy.

Idea Bank znalazł ciekawy sposób na ominięcie podatku Belki w przypadku lokat terminowych. Proponowana przez bank do 11 lipca 2011 roku nowa lokata Tax Free jest na chwile obecną unikatowym produktem na polskim rynku.

Większość banków w Polsce dostosowała już ofertę depozytową do nowej ordynacji podatkowej(mowa tutaj o nowym mechanizmie zaokrąglania podatku od zysków kapitałowych). W kwietniu br. znikną z rynku tzw. lokaty antybelkowe.

Klienci nie powinni się łudzić, iż nastąpią jakieś rewolucyjne zmiany na rynku depozytowym. Jedyne czego możemy się spodziewać, to nieznacznych podwyżek stawek oprocentowania standardowych lokat w banku. Okazuje się, że oszczędzanie na lokatach ze standardową formułą naliczania podatku od zysków kapitałowych także jest atrakcyjne. Jako przykład podamy Państwu 6-miesięczny depozyt w Alior Banku. Oprocentowanie tej lokaty wynosi 6,2 proc. brutto-zerwanie umowy przed okresem zapadalności nie skutkuje żadną utratą nagromadzonych odsetek. Depozyt ten zajmuje aktualnie 2 miejsce w rankingu lokat(półroczny okres zapadalności)-przygotowanego przez portal finansowy Bankier.pl.

Lokata 6M w Alior Banku-główne cechy:

– oprocentowanie 6,2 proc. brutto
– minimalna kwota wpłaty wynosi tysiąc złotych
– możliwość założenia dowolnej liczby lokat
– standardowa kapitalizacja odsetek
– możliwość zerwania lokaty przed końcem okresu oszczędzania(bez dodatkowych kosztów)
– lokatę można założyć przez Internet

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*