Najlepsza lokata półroczna i 3 miesięczna – ranking Bankier.pl czerwiec 2011

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Czerwiec jest ostatnim miesiącem na założenie lokat półrocznych bez podatku Belki. Od wszystkich lokat o okresie zapadalności w styczniu, fiskus będzie pobierał 19 procentowy podatek od zysków kapitałowych. Według portalu finansowego Bankier.pl obecnie najlepszą lokatę półroczną oferuje Meritum Bank (Lokata internetowa z dzienną kapitalizacją odsetek; oprocentowanie 5,30 proc.; przy założeniu inwestycji w wysokości 10 tys. zł zysk wyniesie 269,27 zł).

Drugie miejsce w zestawieniu zajmuje Lokata Zyskowna w Raiffeisen Bank (oprocentowanie 5,11 proc.). FM Bank po ostatniej podwyżce oprocentowania depozytów terminowych 18 maja br. uplasował się na 3 miejscu w rankingu. 6-cio miesięczna  FM Lokata z dzienną kapitalizacją pozwala na pomnażanie kapitału 5 procent w skali roku. Najlepsze lokaty 3 miesięczne w polskim sektorze bankowym oprocentowane są od 4 do 4,65 procent netto. Jeśli chcemy zainwestować 10 tysięcy złotych na lokacie 3 miesięcznej to powinniśmy wziąć pod uwagę następujące oferty:

1. FM Bank: FM Lokata 3M z dzienną kapitalizacją; oprocentowanie 4,65 proc.; zysk 117,93 zł
2. Idea Bank: Lokata Idealna 3M; oprocentowanie 4,63 proc; zysk 117,35 zł
3. Raiffeisen Bank: Lokata Zyskowna 3M; oprocentowanie 4,62 proc.; zysk 117,18 zł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*