Najnowsze komentarze

, , ,  

Najlepsza lokata roczna – czerwiec 2011 rok

Za pół roku z rynku znikną lokaty, które pozwalają na uniknięcie płacenia podatku Belki. Mimo, iż oprocentowanie niektórych lokat powoli się zwiększa to nie jest to przyczyna obecnej konkurencji na rynku depozytów. Banki na tą chwilę aktywnie promują depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek, które pozwalają na korzystne zaokrąglenia podatkowe.

Od jakiegoś czasu oprocentowanie lokat rocznych w polskim sektorze bankowym pozostaje na podobnym poziomie. Ostatnia akcja promocyjna lokat głównie dotyczy depozytów półrocznych z dzienną kapitalizacją odsetek-bez podatku Belki. Z racji tego, iż czerwiec jest ostatnim miesiącem w jakim można skorzystać z 6 miesięcznych lokat. Późniejszy termin założenia tych depozytów wiązałby się z tym, że nagromadzony przez nas kapitał zostanie pomniejszony o 19 procentowy podatek od zysków kapitałowych. Nowe regulacje w zakresie lokat od stycznia 2012 roku sprawią, iż zniknie korzystna metoda naliczania podatku.

Ranking trzech najlepszych rocznych lokat terminowych z dzienną kapitalizacją odsetek otwiera Getin Bank z Lokatą Słoneczną, która oprocentowana jest 5,02 proc. w skali roku. Natomiast miejsce pierwsze i drugie od początku roku w tym zestawieniu zajęte jest na przemian przez Idea Bank i FM Bank. Od stycznia 2011 roku Idea Bank obniżył oprocentowanie 12 miesięcznej Lokaty Idealnej o 0,12 punktów procentowych i obecnie proponuje klientom zysk z lokaty na poziomie 5,33 proc. w skali rocznej. Roczna FM lokata z dzienną kapitalizacją odsetek, która zajmuje pierwsze miejsce na rynku jest nieco wyżej oprocentowana(o 0,02 punkty procentowe) od produktu Idea Banku.

Trzy najlepsze lokaty roczne w czerwcu 2011:

1. FM Bank: FM Lokata z dzienną kapitalizacją, 5.35 proc.
2. Idea Bank: Lokata Idealna, 5.33 proc.
3. Getin Bank: Lokata Słoneczna, 5.02 proc.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*