Najnowsze komentarze

, ,  

Najlepsza lokata roczna dla firm – listopad 2011

Przedsiębiorcy potrzebują usług bankowych nie tylko do prowadzenia niezbędnych rozliczeń finansowych lub do pozyskiwania dodatkowych funduszy na prowadzenie działalności gospodarczej.

W przypadku lokat terminowych firmy wybierają raczej lokaty o okresie zapadalności do dwóch miesięcy. Ten stan rzeczy podyktowany jest polityką instytucji finansowych.

Od jakiegoś czasu oprocentowanie lokat rocznych w polskim sektorze bankowym pozostaje na podobnym poziomie. Ostatnia akcja promocyjna lokat głównie dotyczy depozytów półrocznych z dzienną kapitalizacją odsetek-bez podatku Belki.

Skuteczne prowadzenie działalności gospodarczej wymaga od właściciela podejmowania szybkich i przemyślanych decyzji. Należy efektywnie wykorzystywać nadarzające się okazje rynkowe, tak aby nie uprzedziła nas konkurencja. W każdej chwili może się pojawić ciekawa inwestycja do zrealizowania. 12 miesięcy nie jest zbyt długim okresem i niejedna firma może sobie pozwolić na zamrożenie gotówki, na rok.

Dodatkowo potencjalny zysk z lokaty można zaliczyć do przychodów z działalności gospodarczej-co może przynieść wymierne korzyści podatkowe. W celu założenia lokaty terminowej na 12 miesięcy(w przypadku firm) najlepiej jest się udać do następujących banków:
1. FM Bank: Lokata dla przedsiębiorców, oprocentowanie 5,85 procent brutto w skali rocznej
2. Credit Agricole: Lokata dynamiczna, oprocentowanie 5,4 procent brutto w skali rocznej
3. Meritum Bank: Lokata negocjowana, oprocentowanie 5,3 procent brutto w skali rocznej
4. Toyota Bank: Lokata dla firm, oprocentowanie 5 procent brutto w skali rocznej
5. Bank Pocztowy: Lokata 12 miesięczna, oprocentowanie 4,5 procent brutto w skali rocznej

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*