Najnowsze komentarze

, ,  

Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking listopad 2011

Teraz codziennie kapitalizują odsetki! Ten proces powoli staje się normą, która cieszy chyba wszystkich posiadaczy kont. Dotyczy to już nie tylko samych lokat, jak dotąd nieraz bywało, ale też i kont oszczędnościowych.

Rywalizacja między bankami przybiera na sile. Większość podwyższyła już oprocentowanie na lokatach, teraz przyszedł czas na konta oszczędnościowe. Ponieważ najbliższe miesiące będą ostatnimi, kiedy można skorzystać z depozytów charakteryzujących się dzienna kapitalizacją odsetek, która umożliwia omijanie podatku Belki – to właśnie te produkty cieszą się dziś największym zainteresowaniem klientów. A banki to wykorzystują i wprowadzają do swojej oferty nowe produkty.

Założenie konta oszczędnościowego zazwyczaj związane jest z koniecznością posiadania konta osobistego w banku. Nie ulega wątpliwości, że zarabia się najwięcej na tych kontach oszczędnościowych, które wymagają do otwarcia dodatkowych warunków. Jeśli zastanawiasz się gdzie założyć konto oszczędnościowe – podajemy odpowiedź: udaj się do Banku Millennium. Pieniądze zgromadzone na koncie oprocentowane sa na poziomie 7%. Niestety bank nie umożliwia ominięcia podatku Belki, a kapitalizacja jest miesięczna. Warto dodać, że tak wysokie oprocentowanie obowiązuje jedynie do 9 stycznia, a po tym czasie będzie ono wynosiło 4%.

Warto zainteresować się również ofertą Deutsche Banku. na db Koncie Oszczędnościowym 24h zarabia się 5,67% netto, bowiem konto to cechuje się dzienną kapitalizacją odsetek. Na koncie można trzymać środki nie przekraczające 15 tys. zł, chcąc pozostać przy tak wysokim oprocentowaniu, w przeciwnym wypadku spadnie ono do 4,09%. Wysoko w rankingu utrzymuje się nadal Polbank EFG, który na Rachunku Codzienny Sukces pozwala zarobić 5,53%. Jednakże oprocentowanie to dotyczy kwot powyżej 5 tys. zł. Pieniądze trzymane na koncie, które nie przekroczą progu minimalnego nie są w ogóle oprocentowane.

Czy można posiadać konto oszczędnościowe w banku, w którym nie ma się ROR-u? Otóż tak. I można na nim zarobić nie najgorzej. Wystarczy spojrzeć na ofertę Alior Banku. Oprocentowanie nie zachwyca, jednakże do najniższych też nie należy, wynosi bowiem 4,35%, a samo konto charakteryzuje się dzienną kapitalizacją odsetek.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*