Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking listopad 2011

Rywalizacja między bankami przybiera na sile. Większość podwyższyła już oprocentowanie na lokatach, teraz przyszedł czas na konta oszczędnościowe. Ponieważ najbliższe miesiące będą ostatnimi, kiedy można skorzystać z depozytów charakteryzujących się dzienna kapitalizacją odsetek, która umożliwia omijanie podatku Belki – to właśnie te produkty cieszą się dziś największym zainteresowaniem klientów. A banki to wykorzystują i wprowadzają do swojej oferty nowe produkty.

Założenie konta oszczędnościowego zazwyczaj związane jest z koniecznością posiadania konta osobistego w banku. Nie ulega wątpliwości, że zarabia się najwięcej na tych kontach oszczędnościowych, które wymagają do otwarcia dodatkowych warunków. Jeśli zastanawiasz się gdzie założyć konto oszczędnościowe – podajemy odpowiedź: udaj się do Banku Millennium. Pieniądze zgromadzone na koncie oprocentowane sa na poziomie 7%. Niestety bank nie umożliwia ominięcia podatku Belki, a kapitalizacja jest miesięczna. Warto dodać, że tak wysokie oprocentowanie obowiązuje jedynie do 9 stycznia, a po tym czasie będzie ono wynosiło 4%.

Warto zainteresować się również ofertą Deutsche Banku. na db Koncie Oszczędnościowym 24h zarabia się 5,67% netto, bowiem konto to cechuje się dzienną kapitalizacją odsetek. Na koncie można trzymać środki nie przekraczające 15 tys. zł, chcąc pozostać przy tak wysokim oprocentowaniu, w przeciwnym wypadku spadnie ono do 4,09%. Wysoko w rankingu utrzymuje się nadal Polbank EFG, który na Rachunku Codzienny Sukces pozwala zarobić 5,53%. Jednakże oprocentowanie to dotyczy kwot powyżej 5 tys. zł. Pieniądze trzymane na koncie, które nie przekroczą progu minimalnego nie są w ogóle oprocentowane.

Czy można posiadać konto oszczędnościowe w banku, w którym nie ma się ROR-u? Otóż tak. I można na nim zarobić nie najgorzej. Wystarczy spojrzeć na ofertę Alior Banku. Oprocentowanie nie zachwyca, jednakże do najniższych też nie należy, wynosi bowiem 4,35%, a samo konto charakteryzuje się dzienną kapitalizacją odsetek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*