Najnowsze komentarze

, ,  

Jaki bank oferuje jeszcze lokaty bez podatku Belki?

Od kwietnia bieżącego roku, instytucje finansowe zaczną pobierać od wszytkich depozytów terminowych 19 procentowy podatek Belki. To już naprawdę ostatnia chwila na zawieranie krótkoterminowych lokat antybelkowych.

Idea Bank znalazł ciekawy sposób na ominięcie podatku Belki w przypadku lokat terminowych. Proponowana przez bank do 11 lipca 2011 roku nowa lokata Tax Free jest na chwile obecną unikatowym produktem na polskim rynku.

Oferty lokat z dzienną kapitalizacją odsetek dotyczą głownie depozytów jednodniowych. Za parę miesięcy lokaty bez podatku Belki znikną z naszego rynku-z bardzo prostego powodu.

Banki stoją w obliczu modyfikacji swojej oferty depozytowej. Wszystkiemu winna jest nowa ordynacja podatkowa-dotycząca opodatkowania dochodów kapitałowych.

W kwietniu bieżącego roku wejdą, w życie przepisy całkowicie wypierające z rynku lokaty terminowe z dzienną kapitalizacją odsetek. Przypomnijmy, że obecny sposób zaokrąglania podstawy do opodatkowania umożliwia niepłacenie podatku od zysków kapitałowych. Do grona instytucji finansowych nadal oferujących lokaty bez podatku Belki należy Meritum Bank.

Powinniśmy się spieszyć bo tylko do 12 lutego będzie można tam założyć atrakcyjne depozyty-konta oszczędnościowe oraz lokaty terminowe z codziennym naliczaniem odsetek. Meritum Bank przygotował już nową ofertę depozytową, w miejsce lokat jednodniowych.

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*