Najnowsze komentarze

, ,  

Lokata w Credit Agricole Bank – wyższe oprocentowanie depozytów

Od 1 marca ING Bank Śląski podniósł oprocentowanie lokaty Ekstra Premia 3M z 3,50% na 4% w skali roku oraz lokaty Ekstra Premia 12M z 4,50% na 5% w skali roku.

Banki w ostatnim czasie podwyższają oprocentowanie swoich produktów. W górę idą przede wszystkich odsetki na ROR-ach oraz na lokatach.

Raiffeisen Bank uatrakcyjnił oprocentowanie depozytów, a swoją decyzje warunkuje ostatnimi podwyżkami stóp procentowych w naszym kraju.

Wraz z nadejściem jesieni, banki zaczęły wprowadzać do swoich ofert nowe promocyjne produkty, które zazwyczaj ograniczone są czasowo. Wszystko po to, żeby zachęcić klientów do oszczędzania właśnie u nich. Nic więc dziwnego, że co chwila jakiś bank podnosi oprocentowanie swoich depozytów. Tym razem padło na Credit Agricole, czyli dawny Lukas Bank. Bank wprowadził do swojej oferty lokatę, którą można założyć na 750 dni. Do tej pory nie pojawiał się nigdy tak długi termin. Na lokatach w Credit Agricole można zarobić do 6,5% brutto w skali roku. Na lokacie nie może znajdować się kwota wyższa aniżeli 10 tys zł. Każdy klient jednakże może założyć do 300 takich lokat.

Jeśli klient zdecyduje się na założenie lokaty na 150 dni, może liczyć na 5,5% w skali roku (4,46% netto). W przypadku lokaty zakładanej na 300 dni, czyli około 10 miesięcy, oprocentowanie jest równe 6,0% (4,86% netto). Lokata na 540 dni przyniesie zysk w wysokości 6,2% (5,03% netto). Zaś wspominana już lokata 750-dniowa 6,4% (5,19% netto).

Na wyższe oprocentowanie mogą liczyć Ci, którzy do banku przyniosą nowe środki, czyli takie, które nie widniały na rachunkach, kontach, innych depozytach do końca września tego roku. I oszczędności te umieszczą na lokatach: 150- lub 300-dniowej. W przypadku lokaty założonej na 150 dni mogą liczyć na zysk 5,7% (4,62% netto), zaś jeśli środki ulokują w banku na 300 dni – 6,5% (5,27% netto).

1 comment to Lokata w Credit Agricole Bank – wyższe oprocentowanie depozytów

  • Jakie lokaty są opłacalne

    Szukam gdzie najlepiej ulokować 25 tys złotych. Nie koniecznie muszą być to lokaty bankowe. Czytałem też, że Credit Agricole Bank ma problemy finansowe….

Leave a Reply

 

 

 

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*